KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
5 éve 8 hónapja #8797 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

ruger írta: Üdv! Frissen regisztráltam, de előtte nagyon sokat visszaolvastam a fórumban. Megindult a bogár, hogy automata kávégép kell nekem. A családban ketten iszunk "normál" kávét (espressót) plusz a feleségem koffein mentest és cappuccinót. Ezért fontos lenne az őrölt kávéval működés, és hogy cappuccinót is tudjon. Új és felújított is lehetne. Tudnátok esetleg a fentiek szerint ha lehet konkrét tipust ajánlani, ha felújított azt is hogy honnan. A lélektani határ 100 e. Ft körül van.
Köszönöm szépen


Szia!

Írtam privát üzenetet!

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 8 hónapja #8798 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

Egrus írta: Üdv!
Van egy siemens surpresso compact tk58001 kávéfőzőm.A kérdésem az lenn, mi lehet a hibája ha bekapcsolom csinál valamiféle tesztet majd eco gomb halványan világít. Rányomok hogy kapcsoljon be akkor elkezd villogni és a gőz tekerőgomb is világít. Eltekerem kiad kb féldeci forró vizet és villog hogy zárjam el.Elzárom majd megint eco gomb villog kéken és a tekerő gőzgomb világít, Persze az "S" betű is de akármit csinálok a szervíz program nem indul el. :(
Valakinek ötlet? Előre is megköszönném!


Szia!

Itt a kezelési útmutató magyar nyelven is:
www.siemens-home.bsh-group.com/hu/suppor.../tab=section-manuals
Leírja a szervizprogram indítását is.
Ha nem bírsz vele, akkor szerviz lesz belőle. ::tan::

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 8 hónapja #8799 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

Zoli83 írta: Sziasztok!
Egy DeLonghi ESAM 3000 típusú kávéfőzőt használunk több éve. Pár napja a kávéfőző híg átlátszó kávét főz. Hibát nem jelez, beállítások módosításával, különböző kávékkal sem tapasztalok változást. Kérnék segítséget, hogy mi lehet a baja.
Köszönöm!


Szia!

Darálótisztítás, üresen 8-10 kávéfőzés, majd kávéval tesztelni. Az őrlemény finomságát be kell állítani, nem szabad nagyon finomra állítani a darálót. Mivel a gép időre darál, a finomra állított őrleményből kevesebb lesz a mennyiség, kisebb lesz a pogácsa.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 8 hónapja - 5 éve 8 hónapja #8800 Írta: mihály.kelemen
mihály.kelemen válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok. Van egy Saeco odea go (odea sporty) kávéfőzőm. Egy ismerősöm hagyta rám nem akar a szervizelésével bajlódni.
A hiba a következő. A lefőtt kávé elég gyenge. Mikor főzi a kávét akkor az első 1-2 másodpercben jön a szép fekete kávé utána nagyon gyorsan átvált és átlátszó már már tiszta víz jön ki belőle. Ízre amúgy nem rossz de nyilván nem ez a helyes működés.
A kávé pogácsa vagy hívják bárhogyan is annak az állaga egy vizes trutyi. A zac tárolóba se tud bele esni mert ott van a kiengedő tálcára betapadva, úgy kell kikapargatni. A munkahelyen is automata gép van, ott szép egybefüggő száraz összepréselt kávéörlemény jön ki amit már már kézzel is meg tudok fogni, szóval nyilván nem ilyennek kellene lenni mint nekem.
Citromsavas tisztítást párszor végigküldtem már rajta.
Köszönöm a segítséget!

Kis kiegészítés, na jó a kávé nem gyenge, megittam kettőt most ugrál a szemem a koffeintől :-X, de attól még nem teljesen üzemszerűen működik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 8 hónapja #8801 Írta: Lucius
Lucius válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szia. Elég esélyes, hogy el van törve a kávétovábbító henger és a kpe is szorulhat. Szét kell szedni és megnézni a darálót és a Kpe-t is rendesen kitakarítani, bezsírozni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 8 hónapja #8802 Írta: mihály.kelemen
mihály.kelemen válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Köszi, mindenképp be lesz zsírozva mert szerintem soha nem volt. Hát igazából szerintem a kávé továbbító jó mert most pl belepottyant a zacc a tartóba, csak hát mitől lehet ilyen full trutyi állagú? Ez simán lehet a zsírozás hiánya miatt? A KPE ki van tisztítva szépen egyébként.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.418 másodperc