KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Kávéfőzőt, kávédarálót vásárolnék, de milyet vegyek?

Több
13 éve 1 napja #8479 Írta: printabarista
printabarista válaszolt a következő témában: Re: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
Nekem is van friss kávés élményem. Az Árkádban jártam a barátnőmmel, gondolkodtam hol kávézzunk. Erre ott volt a Tchibo márkaüzlet, na mondom, azt még nem kóstoltam, tegyünk egy próbát.

Előre megkérdeztem, mekkora az eszpresszó. Miután kiderült, hogy erősen lungós, amolyan nagylelkű jó hosszú kávé, kértem egy rövidebbet. Kikészítettem a 700 forintot a pultra, és egy kis előredőléssel meg tudtam lesni a csapolást. Körülbelül 5 másodperc alatt már ki is zubogott a lé.

::dead

Így ahelyett, hogy háborogva meginnám, elmondtam az eladónak (aki a kor/külső alapján üzletvezető jellegű volt), hogy itt egyeltalán nincs beállítva az őrlő, visszavettem a pénzt, és viszontlátásra. Át a pékhez, és egy tűrhető I/O-t ittunk. Az sem volt igazán szakszerű, de legalább nem ennyire gáz mint a Tchibó, és legalább nem a szaküzletben történt.

Énszerintem jó lenne, ha a legrosszabb kávékat nem innánk meg. A helynek, a kávénak is jót tesz, ha kapnak kritikát. Nem mondom hogy mindenki legyen kávébuzi, és 20-30 mp legyen, meg mittudomén, de mondjuk 10 mp alatt felejtsék el. Abban még koffein sincs állítólag, se kraft, se póver. Kedvesen, de határozottan utasítsuk el, ki tudja, lehet hogy attól lesz egyszer azon a helyen jó a kávé, és a végén még hálásan fog rád gondolni az akkor esetleg sértődött vendéglátós.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 napja #8480 Írta: blaze
blaze válaszolt a következő témában: Re: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
[answer author=printabarista link=topic=11.msg30709#msg30709 msg=30709][/answer]
helyesen cselekedtél !
kukk:)

súlyos ilyet egy "márkabolt"-ban.    ...de most komolyan : mit várunk a csibótól ?
elegáns pörkölés meg mittomén.......    ááááááááááá  ::shit

Gaggia Baby PID, Niche Zero "Midnight Black"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 napja #8481 Írta: amadea
amadea válaszolt a következő témában: Re: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
[answer author=printabarista link=topic=11.msg30709#msg30709 msg=30709][/answer]
Teljesen jogos, amit írtál és sajnos ez nem csak a kávézókra igaz.  >:(
Az ilyen csilli-villis csíbós környezetre nem szabad beugrani. Nagy égés nekik az tuti.

Vibiemme Junior Hx, La Pavoni Europiccola (1976), Ponte Vecchio Export, Mahlkönig Vario, Gene Coffee Roaster

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 napja #8482 Írta: admin
admin válaszolt a következő témában: Re: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
[answer author=printabarista link=topic=11.msg30709#msg30709 msg=30709][/answer]
Nagyon jó, és van is ilyen törekvés. A múlt héten beszéltem pár számomra is hiteles és hozzáértőnek gondolt emberrel, és ugyanerről volt szó. Tessék szépen kulturáltan visszaküldeni ha nem jó a kávé. Miért fizetnél valamiért ha  ::shit? Az autószerelőt sem fizeted ki ha nem csinálja meg az autót, és vehetnénk még ide vagy 1000 példát.

Teljesen igaza van Tibinek, küldje mindenki vissza ha nem jó, a lényeg, hogy megfelelő hangnemben tegye! :erteni:

Espresso:La Pavoni Europiccola (1967), Saeco Odea GiroKávédaráló:Mahlkönig Vario, Hario Mini Mill, Zassenhaus, és más kézihajtányokAlternatív kávékészítés: AeroPress, Hario V60, French Press, Bialetti Brikka, dzsezva

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 napja #8483 Írta: macinaci
macinaci válaszolt a következő témában: Re: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
[answer author=printabarista link=topic=11.msg30709#msg30709 msg=30709][/answer]
Szegény Tibi, nem lehet könnyű iható kávét találnod ebben a városban  ::poke

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 napja #8484 Írta: paljoc
paljoc válaszolt a következő témában: Re: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
Én ma ittam olyan szar kávét, ami minden eddigit überelt. Tényleg, nem tudja valaki milyen töltőanyagot tesznek a szállodákban azokba a piros Douwe Egberts automatákba? Valami kegyetlen fos, úgy jön le, mint mikor a slaggal locsolok otthon. Eszpresszó: 2 mp.
Mintha égett gumigranulátum lenne.
Az érdekes az, hogy ez a Béke szállodában van, ahol egész héten egy tanfolyamon ülök, amit finnek tartanak. A Finn legendásan nagy kávéfogyasztó nemzet. És simán isszák, minden szünetben, aki épp nem beszél, az van hogy a tanfolyam alatt is kimegy a lobby-ba és tol egyet. Hihetelen  ::shit pedig, komolyan:  :roka:

Marche/Mol/: Dallmayr és rendes daráló, komoly gép van. Még tampert is tartanak. /sajnos nem használják, de ott van/ A kávé viszont valami extrém kis mennyiségű őrleményből készül, tömörítés nélkül, ennek megfelelően jó szar is. Csésze telenyomva, nagy bugyogás közepette jön le gyorsan a sápadt, vékony cremájú ital. Egyszer ittam jót Marche-nél.

Catler ES9010 Dual Boiler-AeroPress-Iwaki Cold drip-Mazzer Super Jolly-Catler CG 8030 Smart Grinder Pro-Gene Café roaster

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.491 másodperc