KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
6 éve 7 hónapja #8161 Írta: natloz
natloz válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Ez érdekes...öblítést elméletileg ki lehet stopolni. Bár így pont elveszíti a funkcióját, hogy átmelegítse a kpe-et. Gyenge vízpumpára gondolok elsőkörbe, vagy leszedném a helyedben a kpe hengerfejről azt a szűrőt és megnézném mennyire átlátható.

Geri62 írta:

natloz írta: Ez a gép vízkőmenetítés közben a kávé kifolyón is enged vizet. A folyamat közben nálad is jött itt víz?

Igen a mentesítés során, kávékifolyón is jött víz.
Kávét rendesen főz és a végén is normálisan öblít, csak bekapcsoláskor van probléma

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 7 hónapja #8162 Írta: Geri62
Geri62 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

natloz írta: ... leszedném a helyedben a kpe hengerfejről azt a szűrőt és megnézném mennyire átlátható.

Leszedtem és kimostam, de a helyzet továbbra is reménytele,
Ez a probléma már az előző vízkőtelenítésekkor is előjött, de rövid időn belül magától megoldódott. Én valami olyasmire gyanakszom, hogy a mentesítés során valamelyik cső, a leoldódott vízkőtől (vagy egyéb anyagtól) eltömődött.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 7 hónapja #8163 Írta: Geri62
Geri62 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Végig gondoltam a gép működését.
Kivettem a kpe-t és szilikonzsírral megkentem a vizet a kpe-be vezető csatlakozót. Megjárattam a kpe-t és lőn csoda az öblítési funkció működik.
Tehát úgy néz ki, hogy a tisztítás miatt a csatlakozó nem csúszott be teljesen a kpe "tölcsérébe" és ezért nem tudta az öblítővizet átnyomni rajta. ::rohog::

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 7 hónapja #8164 Írta: som.gergely
som.gergely válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!
Van nekem egy Gaggia Baby Twin kávéfőzőm.
Épp végeztem rajta az aktuális karbantartást (teljes tisztítás, vízkőoldás).
Mikor kapcsoltam vissza és öblítettem volna ki a vízkőoldót 1 tartály vízzel, folyt pár bögrényi majd lecsapta a fírelét. A vízkőoldó állt benne pár órát, lehet átette magát valahol?
Szétkaptam a gépet, egy pici víz befolyt tisztításkor (nagyon kevés, ez is inkább kávés szmötyi, szóval láttam hova ment de ahogy láttam csak a vázára), kitakarítottam de igazából semmi sem lett nagyon vizes, kb a friss hideg víztől a csövön kicsapódott pára ami vizes benne. De folyni, csöpögni sehol nem látom, nem hiszem hogy ez lenne a gond. Bekapcsolom működik, amint beindítanám a főzés gombbal akkor csapja le - tehát a szivattyúra gyanakodnék. Vagy a kiült pára - vagy a vízkőoldó mart bele.
Mi a vélemény? Mit kéne most tennem? Kihez vigyem, ha nem boldogulnék vele? :)
Előre is hála és köszönet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 7 hónapja - 6 éve 7 hónapja #8165 Írta: natloz
natloz válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Saeco Vienna digital.
Bekapcsolás után warming up felirat nagyon nehezen vált át select product-ra. A felfűtési fázis már réges rég kész, de nem akar átváltani, csak úgy érem el ha ki és bekapcsolgatom a gépet.
Hőérzékelő hiba? Vagy panel?

szerk: beleraktam másik hőérzékelőt, de a jelenség ugyanaz. Amúgy hideg állapotból ha bekapcsolom, olyan 5-6 percig warming up... aztán select product lesz. J kazán van benne. Szóval 1 perc alatt fel kellene a gépnek állnia. De amúgy stabilan átvált (4-5-ször visszahűtöttem) select productra, nem kell ki és bekapcsolgatni a gépet hozzá.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 7 hónapja - 6 éve 7 hónapja #8166 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

natloz írta: Saeco Vienna digital.
Bekapcsolás után warming up felirat nagyon nehezen vált át select product-ra. A felfűtési fázis már réges rég kész, de nem akar átváltani, csak úgy érem el ha ki és bekapcsolgatom a gépet.
Hőérzékelő hiba? Vagy panel?

szerk: beleraktam másik hőérzékelőt, de a jelenség ugyanaz. Amúgy hideg állapotból ha bekapcsolom, olyan 5-6 percig warming up... aztán select product lesz. J kazán van benne. Szóval 1 perc alatt fel kellene a gépnek állnia. De amúgy stabilan átvált (4-5-ször visszahűtöttem) select productra, nem kell ki és bekapcsolgatni a gépet hozzá.


Szia!

A processzoros panelen a következő alkatrészeket ellenőrizd le, ha lehet akkor kiforrasztva. R3 - 3,3 kOhm, R11- R23- R44 - 4,7 kOhm, R20- R21- R22- 2,2 kOhm,
R41 - 100 Ohm, C3- C4- C23- 47 nF.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.852 másodperc