KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
6 éve 9 hónapja #8143 Írta: natloz
natloz válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

Dahaka írta: Száraz, kitakarítottam mégsem őröl. Ezek a kések vannak benne. Ez kopott, ugye? Ezért nem őröl?


Kép alapján nem nagyon tudom megmondani neked. Amikor kopott, akkor nagyon fényes. Illetve a nagyújjadat ha végighúzod rajta és nem reszeli, akkor kopott.
Én Saeco-kat szerelek, és főleg olyan gépeket amik időre darálnak. Szóval ha kopottak akkor is le bírom őröltetni a kávét, mert lehet nem 8-10mp alatt végez, hanem olyan 15mp-nél leáll a daráló üres kávétartály címszóval, de hibatörlés vagy újra kávéfőzés gomb után újra darál.
Juránál gondolom őröl időre aztán amit le bírt darálni azt üríti a zaccfiókba.? Vagyis a Jura nem is dobja a zaccba hanem amit le bír őrölni azt le is főzni,nem?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 9 hónapja #8144 Írta: Dahaka
Dahaka válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Így van ahogy írtad. Köszi a választ.
Közben megoldódott, állítani kellett a kések távolságán. Azért érdekes ez, mert ez egy komplett új darálóegység. Gyárilag be van állítva a középtávolság. Ebben ez nagyon kicsire volt állítva, így nagyon finomra őrölt még a legduvábbra állítva is. Olyan volt, mint a liszt, így eltömődtek a darálókés fogai és nem tudott darálni. Szétszedtem, átállítottam és jó lett.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 9 hónapja #8145 Írta: andriskonyak
andriskonyak válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!
Saeco Xsmall kávéfőzönk egy főzés után már nem darálta a kávét. Szétszedtem, és az látható, hogy a motor tengelye által megforgatott műanyag fogaskerés nem viszi tovább a hajtást. Ennek oka, hogy a műanyag, szintén fogazott köz darab keresztben eltörött, és ezért nem forog a csapágyazott örlő kés.
Kérdezném, hogy az örlőkéseket tartalmazó házat tovább lehet bontani? Egyenlőre nem találtam bepattanó fület, viszont a robbantott ábra alapján ez a törött műanyag önmagában nem kapható, hanem csak egységként cserélhető. Igyekszem lefényképezni, talán úgy még érthetőbb a probléma.
Ha valaki tud segíteni, megköszönném, mert nem vennék egy komplett darálót, ha részegység cseréjével orvosolható a probléma.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 9 hónapja #8146 Írta: envagyok
envagyok válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok! Segítséget kérnék az alábbiakban. Saeco Intelia kávégép 11-es hibakóddal nem indul. A leírás alapján NTC gond, amire a service menü "open" állapotot jelez. Az NTC-t kimérve 40kOhm körüli értéket mutat szobahőmérsékleten. Próbára rátettem egy 10KOhm körüli NTC-t, ezzel be is kapcsol a gép, mutat értéket a service menüben. Persze sokáig nem mertem így járatni, ebből következik a kérdésem is: milyen értékűnek kellene lenni az NTC-nek? Ha házilag megoldható a cseréje, nem venném meg a gyári alkatrészt sok ezer forintért. Előre is köszönöm a segítséget.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 9 hónapja #8147 Írta: FrLex82
FrLex82 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni, Bosch verocafe nem kijelzős típusához keresek kapcsolási rajzot. Tudna ebben nekem segíteni valaki?
Vagy ha valaki már javított ilyet akkor egy kis segítséget szeretnék kérni. Hibajelenség, hogy mind a 6 ledes ikon villog.
Köszönöm szépen előre is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 9 hónapja #8148 Írta: Lucius
Lucius válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.423 másodperc