KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
6 éve 7 hónapja #8209 Írta: juhász.ferenc
juhász.ferenc válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Értem. Ezt lehet házilag cserélni, avagy mindenképp szervízbe kellene vinni? Ha lehet, akkor hol lehetne beszerezni az új alkatrészt? Illetve létezik bármilyen szerelési útmutató? Nem csillagfejű csavarok vannak a gépben, így a sétszedése sem megoldható jelenleg a megfelelő szerszám hiányában, sajnos nem tudom, hogy az milyen csavar lehet. Köszönöm.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 7 hónapja #8210 Írta: potcz85
potcz85 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!
Új vagyok a fórumon. A segítségeteket szeretném kérni. Van egy Delonghi Esam 3200-as kávéfőzőm. Nem főzi le a kávét. Bekapcsolásnál minden a megszokott rendben megy. Forró vízzel öblít. Semmi hiba jelzés. Elindítom a kávéfőzést, megfelelően darál, felmegy a KPE a helyére. mikrokapcsoló kattan, relé kattan. de a szivattyú nem indul el. Aztán KPE le, a száraz kávét üríti megfelelően és el kezd villogni a kanál szimbólum. Ha őrölt kávéval csinálom ugyanezt csinálja. Teszt módban, minden hibátlannak tűnik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 7 hónapja #8211 Írta: FrLex82
FrLex82 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Kedves Ferenc!
Igazából ezeket a fajta leeresztő szelepeket sajnos csak a burkolat egy részének megbontásával lehet kicserélni. Egy ilyen alkatrészt kb 6500 - 9000 Ft-ból lehet megszerezni.
A csavarok megnevezése torx. Külön csavarhúzót kell hozzá szerezni. Semmilyen más szerszámmal nem érdemes, mert hamar elnyalódik és nehéz lesz kiszedni őket.
Ha még nem szedett szét ilyen gépet akkor inkább nem javasolnám. Rengeteg olyan kis fül és pöcök található a burkolat minden oldalának belső felületén amiket könnyű letörni a nem megfelelő szétszedéssel. Egy töréssel akár több 10 ezer forintos plusz költséget is realizálhat.
Létezhetnek hozzá robbantott ábrák, videók, de még azzal is óva inteném és szakembert javasolnék. Lehet, hogy itt tud valaki Önnek ajánlani megbízhatót vagy rokon, barát, ismerős esetleg.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 7 hónapja #8212 Írta: juhász.ferenc
juhász.ferenc válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Nos. Valóban nem vagyok jártas ennyire a műszaki dolgokban,, legalábbis a szervizelésében biztosan nem. Nyilvván, ha ennyire összetett folyamat, akkor szervíz lesz, hisz maga a gép sem egy olcsó valami, amivel minden-mindegy alapon érdemes "szórakozni" hátha sikerül. Debreceni vagyok, ha tudna itt valaki hozzáértő szakembert ajánlani azt megköszönném. Autóm van, így ha esetleg nem is itt, de valahol a közelben van, az sem gond igazság szerint, el tudom vinni. Köszönöm.:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 7 hónapja #8213 Írta: hurvinyek
hurvinyek válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
üdv !A következő a problémám adott egy krups Ea8010 FPB1450 typusú masina.A következő a hiba jelenség kávéfőzés után(Ami nem tulsok a 60 ml -re kb 50 ml litert adk)hallani lehet hogy sziszeg de elég kevés ideig a túlnyomás megmarad a kazánban s amikor feljön a dugatyú a kávézaccot mindenfele kilöveli, de ezt tisztán vízzel is csinálja cak akkor a víz gőzt meg egy kis vízet szór mindenfele.valahogy a nyomást nem engedi ki teljesen .valahol lehet e benne egy nyomás érzékelő vagy egy szelep ami akkor nyit ki ha végzett a kávéfőzéssel? ::hmm::

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 7 hónapja #8214 Írta: stilnox
stilnox válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
szia!gondolom,8-10 év körüli.? komplett belsejét kell cserélni,utoljára ilyen 20-30ezer körül láttam.az a biztos.sajnos,ipari hulladék az összes ilyen fajta krups...(nem gyártanak jura belsőst már... ??? )ez a személyes véleményem! vannak itt akik napi szinten javítanak főzőket,azok talán tudnak egyszerűbb megoldást.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.316 másodperc