KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
6 éve 3 hónapja #8449 Írta: waterbear
waterbear válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!
Saeco Royal Professional SUP016E a következő hibát produkálja:
Elektronika javítás (készenléti trafó megszakadt, csere) után állandóan légtelenítést kér, már kb 10L vizet átengedtem rajta, melegíti is, de nem légtelenedik, ill. nem nem enged emiatt a forró vízen kívül más funkciót. A gőz kapcsolóra (9-es gomb) sem reagál, csak a Hot Water funkció megy rajta, de folyamatosan a VENTILATE felirat látszik.
Valami ötlete valakinek, hogy mit nézzek még meg, hol keressem a hibát?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 3 hónapja #8450 Írta: stilnox
stilnox válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
nem tudom...de nálam ezen a hibán csak a kazán szétszedése,vízkőtlenítés,új tömítések,összerakás és úgy légtelenítés segített!!! ezt próbáld ki nekem is ilyen gépem van. ilyen hibával vettem,így lett jó!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 3 hónapja - 6 éve 3 hónapja #8451 Írta: waterbear
waterbear válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Ez nem magyarázza azt, hogy miért nem reagál a gőz gombra, holott azon keresztül is kéne tudni légteleníteni... vagy rosszul tudom?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 3 hónapja #8452 Írta: stilnox
stilnox válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
nem tudom...gondolom a vízkő miatt nem tud megfelelően működni a kazán ezért nem is tud normálisan légteleníteni. én szétszedném,kitakarítanám,és kipróbálnám.mikor volt nagyszervízen?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 3 hónapja #8453 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

waterbear írta: Ez nem magyarázza azt, hogy miért nem reagál a gőz gombra, holott azon keresztül is kéne tudni légteleníteni... vagy rosszul tudom?


Szia!

Rosszul tudod, mert csak a forróvíz forgatja meg a turbinát annyira, hogy megfelelő impulzusszám elérése után törölje a proci "ventilate" jelzést.
Gőz elvételénél a szivattyú apró impulzusokkal nyomja a vizet, nincs folyamatos vízszállítás.
A turbina bemenő oldalát tisztítsd meg, mert ott szokott lenni keresztmetszet csökkenés, mivel csupán 1 mm-es furat van a bemenő oldalon.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 3 hónapja #8454 Írta: waterbear
waterbear válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Kb egy-két hete javítottam, vízkőtlenítés is volt, pár tömítés csere a KPE-ben, és a KPE ajtó mikrokapcsolóját cseréltem, mert nem minden becsukásnál kapcsolt.
Pár napja visszakerült, hogy se kép, se hang. Eltartott egy darabig, mire meglett a tettes, a készenléti trafója volt megszakadva, új trafó bele, és már indult is, de az első főzés után jött a VENTILATE felirat és most megy a birkózás, hogy működésre bírjam ismét.
Köszi a tippet, megnézem az átfolyásmérőt!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.533 másodperc