KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
6 éve 2 hónapja #8461 Írta: Nandi77
Nandi77 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!

Ismerősöm szerint a Delonghi Magnifica kávéfőzőjéből nem elég meleg a kávé. Szerintetek lehet valami meghibásodás, mert hiányos ismereteim szerint ha a kazán megy tönkre akkor nem működik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 2 hónapja #8462 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

adél.pál írta: Saeco primea cappuccino touch kávégépemen nem mukodik az erintőkepernyő, tehát bekapcsolom, mutatja a ,,tejtartály tisztitása'' és ha a start-ra lepek nem érzékeli, mi lehet a baja talán vizet kaphatótt.


Szia!

Tönkrement az érintőpanel. Javítható. a=b

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 2 hónapja #8463 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

judit.bán írta: Sziasztok! Siemens Surpresso Compact kávéfőzőnk van, ma reggelre történt valami és nem adja le a kávét. Darál, vizet szívja. Szervízprogramot lefuttatuk rajta, vízkőoldóval, tablettával. A kivezető csőbe óvatosan vékony drótot dugtunk hátha azzal meg tudjuk szűntetni a dugulást de semmi változás. Mit kéne tenni?
Válaszokat előre is köszi


Szia!

Szét kell szedni, és szakaszolással megkeresni a dugulás helyét. ::dead

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 2 hónapja #8464 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

drszpp írta: Szia!
Nos szereztem egy tuti jó vezérlő panelt. Ezzel el is indul, kv-t le is főzi, de rövid idő után el kezd a szivattyú szakaszosan járni és kinyit a biztonsági solenoid szelep engedi el a gőzt, vizet a KPE felé. Ha kikapcs-bekapcs akkor tökéletes türelemmel, felfűtött kazánnal várja az újabb főzést, de az újabb főzést követően röviddel, szivattyú szakaszos üzem, solenoid nyit. 23C fokon rámértem a kazán ntc-re az 58kOhm, melegen még nem mértem. Esetleg vmi ötlet?
Köszi előre is.


Szia!

A táppanelen cseréld ki a szivattyú triacot, és akkor nézd meg hogy mit csinál.
Ha tutira jó a processzoros panel, akkor a processzor nem ad feszültséget az optocsatolóra, és nem kapcsolja a triacot a gate lábon keresztül. A kezdődő anód-katód zárlat esetén előfordul a triac rendellenes működése, össze-vissza kapcsolása.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 2 hónapja #8465 Írta: drszpp
drszpp válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szia!
Köszi a választ.
Bocs, azt nem írtam, hogy a saját és egy biztosan új táppanellel is ezt csinálja.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 2 hónapja - 6 éve 2 hónapja #8466 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

drszpp írta: Szia!
Köszi a választ.
Bocs, azt nem írtam, hogy a saját és egy biztosan új táppanellel is ezt csinálja.


A processzoros panelt is cserélted, vagy csak a táppanelt? ::tan::

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.592 másodperc