KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
6 éve 3 hónapja #8473 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

rocket írta: Sziasztok!
Delonghi ESAM 5400-nál, miközben mozog a KPE, kb. középállásba nyikorgó hangot ad, lefele és felfele mozgáskor is. Néztem nyitott ajtóval, látszólag nem ér hozzá semmihez a KPE, de miközben nyikorog, lehet érezni, hogy remeg is egy kicsit. Próbáltam kézzel egy kicsit ráfeszíteni mind a 4 irányba, de nem segített. A főzőfejet sem éri el. Megkentem zsírral, mert gondoltam hogy a gyűrűk miatt nyikoroghat, de az sem segített. A meghajtó mechanikának elég nagy lötyögése van előre hátra is, gondolom ki van kopva a felfogatása körül, és ezért lötyög. Lehet valamit tenni a nyikorgás ellen?
Köszönöm.


Szia!

A KPE-t kiveszed, majd a tartóját is lecsavarod. Ezt követően jobban láthatod a menetes orsót. Azt kell bezsíroznod, és megszűnik a nyikorgás.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 3 hónapja #8474 Írta: rocket
rocket válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Köszönöm!
Grafitos zsírral megkenhetem, vagy mit ajánlanál?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 3 hónapja #8475 Írta: tartamas
tartamas válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Köszönöm a választ, azt hittem mikrokapcsolósan nézi a végállást. Van egy hibásom, abból átrakom.
Egyébként le kell venni a kávégép alján a műanyag burkolatot és ott van? amúgy ki lehet mérni? vagy csak cserével lehet megállapítani, hogy hibás e?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 3 hónapja #8476 Írta: Lucius
Lucius válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szia! Én még a menetes orsó aljára szoktam cseppenteni műszerolajat. Ahol forog a műanyag házban. Az meg szokta szűntetni a nyikorgást.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 3 hónapja #8477 Írta: Bobojsza
Bobojsza válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szervusztok!
Segítségeteket szeretném kérni! Van egy Philips HD8651 Xsmall kávéfőzőnk és mindig megtelik a csepegtetőtálcája vízzel akkor is ha az öblítésnél mindig van alatta pohár. Mivel nem volt még ilyen kávéfőzőnk így nem tudom, hogy ez természetes vagy hibás működésre utal.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 3 hónapja #8478 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

rocket írta: Köszönöm!
Grafitos zsírral megkenhetem, vagy mit ajánlanál?


Szia!
Igen az orsóra használhatod.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.537 másodperc