KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
5 éve 11 hónapja #8665 Írta: kerdig
kerdig válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szia! Sajnos te is megnyerted a multiszelep hibát magadnak.
A jó hír, hogy cserével megjavul, a rossz, hogy nem olcsó. Vannak felújított szelepmechanikák is, próba szerencse.

Ex: Carimali Systema E1
Jelnleg: Rancilio S27

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 11 hónapja #8666 Írta: tamás.simon
tamás.simon válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Ohh fasza! Köszönöm szépen a segítséget!
Amúgy indítottam egy saeco adok veszek tippek és trükkök csoportot. Hátha hasznos lehet... gyertek minnél többen!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 11 hónapja #8667 Írta: tamás.simon
tamás.simon válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
A facebookon! Az lemaradt :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 11 hónapja #8668 Írta: tibeeboy
tibeeboy válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Üdv! Segítségre lenne szükségem... Saeco Talea Giro gépről lenne szó, valami oknál fogva ma reggeltől számomra érthetetlen módon működteti a KPE-t... Teljesen szétszedtem, fogaskerék ép, mikrokapcsolók működnek. A hiba a zaccgyüjtő illetve a vizkőtelenítő szimbólum felváltva villogásával kezdődött. Egy egész napos szenvedés után, volt, hogy beállt helyére a KPE, de 90%-ban lelassulva, megállva, vagy meg sem mozdulva hibát jelzett, ha beállt, volt hogy főzött, volt hogy darálás után meg sem moccant, mindent beledobott a gépbe és tiszta vizet nyomott ki a csészébe. Most már folyamatosan hibát jelez és be se áll alaphelyzetébe. Ebben szeretnék segítséget kérni, hogy mi okozhatja még a problémát, mert már teljesen tanácstalan vagyok. ::tan::

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 11 hónapja #8669 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

McEnroe írta: Sziasztok!
Gaggia syncrony gigitalhoz kérnék segítséget.
Először lassan főzött kevés kávét miközben a gőzcsövön is csöpögött a víz.
A kávé nem olyan krémes volt mint előtte, a szivattyú hangosabb.
KPE -t kipucoltam tömítést cseréltem zsíroztam.
Vízkötlenítést pár másodperc után abbahagyja, légtelenítést kér de több liter víz átengedése után is levegős. Mi lehet a gond? Köszönettel Attila


Szia!
Először a turbinát nézném meg, lehet hogy a bemenő oldalon keresztmetszet csökkenés van. Alacsony az impulzusszám, azért kéri a légtelenítést.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 11 hónapja #8670 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

annamária.lehoczki írta: Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, hogy mi lehet a gond, mit lehet ilyenkor tenni?
Bosch Benvenuto készülék hibaüzenete: az öblítés ikon világít, közben a cafe gomb világítógyűrűje villog.
Ha megnyomom a cafe gombot, működésbe lép a szivattyú és a vizet kiengedi az alsó tálcába. Ha átállítom gőz vagy forróvíz funkcióra, semmit sem csinál, vagyis 1-2 csepp víz jön ki a fúvókán, de az is elég nehezen.
Köszönöm!


Szia!
Van több típusa a Benvenuto gépnek. Konkrét választ a TCA számának ismeretében lehet adni.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.584 másodperc