KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
5 éve 11 hónapja #8671 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

levcsi írta: Sziasztok! Vettem egy Magnifica 3200-as kávéfőzőt, aminek az a baja, hogy a kazánja folyamatosan fűt annyira, hogy az alatta levő műanyagokat kezdi megolvasztani. Az NTC szobahőmérsékleten 100kOhm, melegedés hatására csökken az ellenállása. A fűtőszál hőbiztosítékai mar meg vannak patkolva. Ha jól gondolom, akkor a vezérlőpanel nem szabályozza a hőmérsékletét a kazánnak. szeretném, ha valaki tapasztaltabb megerősítene ebben, vagy megcáfolna. Vagy ha van rá valami megoldás, azt is szívesen fogadnám.


Szia!

Processzorhibás! ::dead

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 11 hónapja #8672 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

tibeeboy írta: Üdv! Segítségre lenne szükségem... Saeco Talea Giro gépről lenne szó, valami oknál fogva ma reggeltől számomra érthetetlen módon működteti a KPE-t... Teljesen szétszedtem, fogaskerék ép, mikrokapcsolók működnek. A hiba a zaccgyüjtő illetve a vizkőtelenítő szimbólum felváltva villogásával kezdődött. Egy egész napos szenvedés után, volt, hogy beállt helyére a KPE, de 90%-ban lelassulva, megállva, vagy meg sem mozdulva hibát jelzett, ha beállt, volt hogy főzött, volt hogy darálás után meg sem moccant, mindent beledobott a gépbe és tiszta vizet nyomott ki a csészébe. Most már folyamatosan hibát jelez és be se áll alaphelyzetébe. Ebben szeretnék segítséget kérni, hogy mi okozhatja még a problémát, mert már teljesen tanácstalan vagyok. ::tan::


Jó estét!

Olvastam mind a három helyre írt bejegyzést és az a véleményem, hogy első nekifutásra a motor tápfeszültségét kellene megnézni. Lehet motorhibás, de lehet vezérlőpanel hibás is.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 11 hónapja - 5 éve 11 hónapja #8673 Írta: tibeeboy
tibeeboy válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Jelen pillanatban amit meg tudtam nézni, mérni, 25,1V van a motoron bekapcsoláskor (lehuzott motornál) kb 5-10mp-ig, ezután leugrik 3V környékére 1mp-re, majd beáll a 0V, es nekiáll felváltva villogni a két piros...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 11 hónapja - 5 éve 11 hónapja #8674 Írta: kotovics
kotovics válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok
Olyan kérdésem lenne hogy a régebbi saeco odea gépek kpe egysége lehetséges hogy nem kompatibilis az ujabb saeco minuto gépekkel? Ha a minuto-ba teszek egy ilyen régebbi egységet akkor lefőzi ugyan a kávét, de olyan furcsa szörcsögő hang hallatszik a kpe oldalán, mintha tömítetlen, vagy levegős lenne a rendszer.
A 2 kpe között látszólag csak a habosító szelep a különbség a tetején. Lehet hogy más különbség is van?
Ami biztos különbözik magában a 2 gépben (odea vs minuto) a bojler csatlakozó szelep, amire rácuppan a kpe. A régebbi ode-ban a szelep alján van az a kis pöcök ami ha összekapcsolódik a kpe-vel rugó ellenében felcsúszik és kinyit a szelep, míg az újabb minuto szelepben nincs ilyen kis u alakú pözök ami feltolódik, hanem csak egy rugó ellenében bizonyos nyomásra nyit (szétszedve a szelepet, én ezt szűrtem le).
Tehát a kérdés hogy bele lehet -e tenni az újabb (minuto) saeco-ba a régebbi KPE-t.
Ha igen, akkor mi lehet az a furcsa hang (több db régebbi KPE-vel kipróbáltam),

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 11 hónapja #8675 Írta: drszpp
drszpp válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szervusztok!
Mostanában egy Saeco Granbaristot kezdtem használni. Egy szivárgás javításon kívül semmi baja nem volt. De most?! Szóval, a darálásnál félúton megáll azzal, hogy adjon hozzá kv.-t, persze bab van. A daráló kapcsán 265V egyen fesz.t mértem.
Köszi a segítséget előre is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 11 hónapja #8676 Írta: drszpp
drszpp válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Azóta próbáltam a szervíz menűben egy steam out-val, ami egy resetet is eredményez, így megjavult és a mért fesz. 230-240V.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.816 másodperc