KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
5 éve 11 hónapja #8677 Írta: kotovics
kotovics válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Akkor szerencséd volt. Még jó hogy tisztába voltál vele, hogy hogyan kell a szerviz menüt (elérni) használni. ;) kukk:)
Csak úgy kíváncsiságból (mert ilyen komoly géphez még nem volt szerencsém) milyen SBS rendszerű a KPE egysége? Sima üveggolyós, vagy a membrános?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 11 hónapja #8678 Írta: drszpp
drszpp válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szia! Sima golyós, csak itt leválasztották a KPE-ről a dugattyút, az integráltan a kazánnal együtt van. Hát egyik szemem sír a másik nevet, hiszen csak a tünet oldódott meg a betegség nem. Bízom benne, hogy a doktorok tudnak vnit mondani, mert csak az ápolószemélyzet vagyok.
Üdv.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 11 hónapja #8679 Írta: csekozsolt
csekozsolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni, van egy Jura E55 tipusú kávéfőzőm és pár nappal ezelőtt reggel amikor bekapcsoltam, lefutott a teszt (amikor teker kattog) és a végén hallani mintha a központi főzőegység megszorulna és meg áll a gép és villog felváltva a 4 zöld és 4 piros led.
Szétszerelve szemmel nem látni semmit a főző egységen, hogy miért szorulhat meg , vagy csak áll meg a legfelső ponton.
Valakinek van valami ötlete?
Elég lehet kicserélni a tömítő gyűrőket a központi egységben vagy, esetleg a valamelyik jeladó hibásodhatott meg?
Bármilyen tanácsot szívesen veszek.
Előre is köszönöm:
csekozsolt

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 11 hónapja #8680 Írta: Zodiakus
Zodiakus válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Az F70 készülékem elég híg kávét főz. A darálókést kell cserélnem?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 11 hónapja #8681 Írta: Lucius
Lucius válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szia!
Ha kellően finomra van állítva és még úgy is híg kávét főz akkor érdemes cserélni. Sok esetben a kopottság miatt ha finomra van állítva, akkor már nem is főzi le a kávét, mert túl kevés őrlemény kerül a hengerbe. Az én F70-esembe is cseréltem, sima saeco-ba való késeket tettem bele. Klasszisokkal jobb kávét főz. Csak gyenge vagy közepes erősségen használom. Erősre állítva már olyan sokat darál, hogy kiugrik a szemem :) expolygon.hu/webshop/saeco-magic-royal/6...daralokes-sae-mac178

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 11 hónapja #8682 Írta: levcsi
levcsi válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
sziasztok, közben tovább vizsgálgattam a gépet( EAM3200), és a következők a tapasztalataim. Az NTK helyére trimmert tettem( 100k ), és a fűtőbetét helyére egy izzót. Mértem a trimmer lábain a feszültségesést. Szobahőmérsékleten (100k) 4.5V-ot mértem. Ahogy tekertem lejjebb az ellenállást, 3.5V-nál elkezdett pulzálva világítani az izzó, viszonylag nagy kitöltési tényezővel. Tovább tekertem lejjebb, ezáltal a kitöltési tényező is csökkent. Kb 1.8V-nál már nem világított az izzó. 1.5V-ig letekerve indult el az öblítés( KPE fel, vissza, szivattyú beindul...)
Kipróbáltam, hogy a Szarvasi kavéfőző 800W-os betétjét kötöttem a magnifica helyére, és arra tettem az NTK-t. Ekkor nem nagyon akart a feszültség lemenni 1.5V-ra, csak ha közvetlenül a fűtőszál fölé helyeztem a szenzort( igaz, hogy ez csak 800W-os). Viszont a hőmérsékletet szépen tartotta, nyitott kazánban finoman pezsgett a víz, nem lobogott ész nélkül. Most az a kérdésem, hogy ez a 1.5V, aminél elkezdi az öblítést, ez jó érték-e, vagy túl alacson( nagyon fel kell melegednie a kazánnak hozzá ), és emiatt olvadt meg a főzőfej. Illetve még, hogy ezen lehet-e állítani akár szoftveresen, akár szervizmenüből?
Köszönöm előre is a segítséget:
Levcsi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.651 másodperc