KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
5 éve 11 hónapja #8683 Írta: SyMbioTe
SyMbioTe válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!
Automata kávégép vásárlása ügyében szeretnék tanácsot kérni. Első kérdésem, hogy újonnan, 100-120 ezer környékén melyik gépet lenne érdemes megvenni, ami esetleg nem döglik be garancia után sem?

Másik kérdés, hogy láttam ilyen felújított, régebbi gépeket, sok helyen adnak el, fél év garanciával. Ezek mennyire bírják még a strapát? Amennyire utánaolvastam, ezek közül a Jura/Saeco a best, de itt is elfogadok tanácsot. Kérdés, hogy ezek ennyi évesen, egy felújítás után mennyire tudnak tartósak lenni? Ill. ha elromlik, könnyebb ezeknek a javítása?
Előre is köszönöm a segítő válaszokat. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 11 hónapja #8684 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

tibeeboy írta: Jelen pillanatban amit meg tudtam nézni, mérni, 25,1V van a motoron bekapcsoláskor (lehuzott motornál) kb 5-10mp-ig, ezután leugrik 3V környékére 1mp-re, majd beáll a 0V, es nekiáll felváltva villogni a két piros...



Tesztmódban megvannak a feszültségek a KPE meghajtásakor?
Külső tápegységről kell meghajtani először a motort +/- 24V-os feszültséggel úgy, hogy közben meg kell mérni a motor áramfelvételét.
Ha bekapcsolás után ott a 24V a motor csatlakozón, akkor a holtponti mikrokapcsoló megnyomása után polaritást kell váltania a gépnek, mivel vissza kell forgatnia a KPE-t
alaphelyzetre.
Ha nincs meg a +/- 24V, akkor gyanús hogy a vezérlőpanel okozza a hibát. ::dead

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 11 hónapja #8685 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

kotovics írta: Sziasztok
Olyan kérdésem lenne hogy a régebbi saeco odea gépek kpe egysége lehetséges hogy nem kompatibilis az ujabb saeco minuto gépekkel? Ha a minuto-ba teszek egy ilyen régebbi egységet akkor lefőzi ugyan a kávét, de olyan furcsa szörcsögő hang hallatszik a kpe oldalán, mintha tömítetlen, vagy levegős lenne a rendszer.
A 2 kpe között látszólag csak a habosító szelep a különbség a tetején. Lehet hogy más különbség is van?
Ami biztos különbözik magában a 2 gépben (odea vs minuto) a bojler csatlakozó szelep, amire rácuppan a kpe. A régebbi ode-ban a szelep alján van az a kis pöcök ami ha összekapcsolódik a kpe-vel rugó ellenében felcsúszik és kinyit a szelep, míg az újabb minuto szelepben nincs ilyen kis u alakú pözök ami feltolódik, hanem csak egy rugó ellenében bizonyos nyomásra nyit (szétszedve a szelepet, én ezt szűrtem le).
Tehát a kérdés hogy bele lehet -e tenni az újabb (minuto) saeco-ba a régebbi KPE-t.
Ha igen, akkor mi lehet az a furcsa hang (több db régebbi KPE-vel kipróbáltam),


Szia!
A KPE-nek kompatibilisnek kell lennie.
Az ajtót kinyitod, zárod az ajtómikrót. Nyitott ajtó melletti főzés során behatárolható a hang helye.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 11 hónapja #8686 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

levcsi írta: sziasztok, közben tovább vizsgálgattam a gépet( EAM3200), és a következők a tapasztalataim. Az NTK helyére trimmert tettem( 100k ), és a fűtőbetét helyére egy izzót. Mértem a trimmer lábain a feszültségesést. Szobahőmérsékleten (100k) 4.5V-ot mértem. Ahogy tekertem lejjebb az ellenállást, 3.5V-nál elkezdett pulzálva világítani az izzó, viszonylag nagy kitöltési tényezővel. Tovább tekertem lejjebb, ezáltal a kitöltési tényező is csökkent. Kb 1.8V-nál már nem világított az izzó. 1.5V-ig letekerve indult el az öblítés( KPE fel, vissza, szivattyú beindul...)................


Szia!
A processzor nem feszültséget ellenőriz fűtéskor, hanem az NTC értékét figyeli.
Nekem panelcsere oldotta meg a túlfűtési problémát.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 11 hónapja #8687 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

SyMbioTe írta: Sziasztok!
Automata kávégép vásárlása ügyében szeretnék tanácsot kérni. Első kérdésem, hogy újonnan, 100-120 ezer környékén melyik gépet lenne érdemes megvenni, ami esetleg nem döglik be garancia után sem?

Másik kérdés, hogy láttam ilyen felújított, régebbi gépeket, sok helyen adnak el, fél év garanciával. Ezek mennyire bírják még a strapát? Amennyire utánaolvastam, ezek közül a Jura/Saeco a best, de itt is elfogadok tanácsot. Kérdés, hogy ezek ennyi évesen, egy felújítás után mennyire tudnak tartósak lenni? Ill. ha elromlik, könnyebb ezeknek a javítása?
Előre is köszönöm a segítő válaszokat. :)


Szia!
Nézz körül a kavegepbolt.hu/ weboldalon a használt gépeknél.
Itt valóban szervizelt és átvizsgált gépeket kaphatsz garanciával.
Egy C5, F5, F50 vagy F70-es géppel nem jársz rosszul.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 11 hónapja #8688 Írta: levcsi
levcsi válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szia, a te esetedben szabalyozta a futest a proci, vagy csak folyamatosan adta a 230V-ot a futobetetre? Mert az azert nem mindegy

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.463 másodperc