KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
5 éve 11 hónapja #8713 Írta: zamar
zamar válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!
Van egy Délonghi Perfecta gépem és az a gondom vele hogy nagyon íztelen vizes kávét főz. Minden alapbeállításon van(örlésméret, darált kávé mennyisége). Takarítás és vízkőtlenítés után is fennáll a hiba. Van ötletek esetleg mi lehet a hiba? Ha csökkentem az örlemény szemcseméretét alig akar kifolyni a kávé és az eredmény szinte ugyan az. Kezdetek óta elég sok mellékvízzel dolgozik és a pogácsák is elég nedvesek, de úgy tudom ennél a típusnál ez normális.

#Szerk.:
Ha őrölt kávét teszek bele és abból főzetek kávét, a pogácsa egy folyós massza és a kávé is alig jön ki belőle.

Előre is köszönöm a segítséget!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 11 hónapja #8714 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

tamás.simon írta: Megnéztem és a gyári helyén van... csak nem tudom hogy kéne durvábbra állítani mivel elvileg a primeát csak 1 irányba lehet állítani! Most gondolkozom azóta csinálja mióta kvt váltottam bravossal szépen ment most family van azzal szarakodik!


Szia!

Honnan veszed azt, hogy a Primea daráló csak egy irányba állítható? ::rohog::
Előzőleg ezt írtad:
Viszont közbe át állítottam az őrlés mennyiségét gyengére és nyöszörgés nélkül lefőzi a kvt medium aromával már kezd nyöszörögni de lefőzi... viszont strong arománál már megszorul és kéri a restartot.
Mi lehet a gond? Túl finomra őrölne?

Mi változott az aromaváltás során.............?????
Az őrlemény mennyisége! Lehet hogy ez a fajta kávé szárazabb mint amit előzőleg használtál, és ugyanannyi idő alatt ebből többet darál mint a másikból.
A több kávét nem képes összetömöríteni, kidobja a zaccfiókba és alaphelyzetre áll.
Van két gyors lehetőséged:
- a menüben médium aromára állítod az erősséget, rendesen fog főzni,
- finomabbra veszed az őrleményt a darálón, ezáltal kisebb lesz az őrlemény térfogata.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 11 hónapja #8715 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

zamar írta: Sziasztok!
Van egy Délonghi Perfecta gépem és az a gondom vele hogy nagyon íztelen vizes kávét főz. Minden alapbeállításon van(örlésméret, darált kávé mennyisége). Takarítás és vízkőtlenítés után is fennáll a hiba. Van ötletek esetleg mi lehet a hiba? Ha csökkentem az örlemény szemcseméretét alig akar kifolyni a kávé és az eredmény szinte ugyan az. Kezdetek óta elég sok mellékvízzel dolgozik és a pogácsák is elég nedvesek, de úgy tudom ennél a típusnál ez normális.

#Szerk.:
Ha őrölt kávét teszek bele és abból főzetek kávét, a pogácsa egy folyós massza és a kávé is alig jön ki belőle.

Előre is köszönöm a segítséget!


Szia!
A darált kávé mennyisége miért van alaphelyzeten?
Tedd mindig maximumra, és aztán 4-5 kávé után nézd meg a pogácsát.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 11 hónapja #8716 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

tartamas írta: Sziasztok!
Van egy delonghi magnifica ESAM4200S gépem, rendbetettem, jól is működött, néha csinált olyat, hogy nem erzekelte a gombokat.
Utoljára bekapcsolt, kávét akartam csinálni, de nem értékelte a kavekeszitest, ki sem tudtam kapcsolni. Azóta egyik gombot sem érzékeli..valakinek valami ötlet?
Gomboknál mértem feszültséget, 5Volt van fixen, megnyomva 2Volt rá esik vissza.
Köszönöm előre is!


Szia!

Nem feszültségre kell vizsgálni, hanem szakadásra!
Cseréld ki a taszton a mikrokapcsolókat, ha gombnyomásra nem sípol a multiméter.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 11 hónapja #8717 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

kotovics írta: Egy saeco ode KPE-ben a digattyú mennyire lóghat a henderben? Illetve a dugattyú száránál lehet javítani ha tömítetlen lenne? Olyan mintha valami szimering féle lenne benne, csak nem tudom hogy cserélhető -e? Továbbra is az a bajom, hogy nyomás alatt a KPE felöl olyan "sistergő" hangot hallani, amire nem tudok rájönni hogy honnan jön.


Szia!

A krémesítő szelep szokott sípolni a főzés során.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 11 hónapja #8718 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

drszpp írta: Sziasztok!
Szóval még mindig gondom van a korábban említett Saeco Granbaristoval.
5-6 kv után egyszer csak az addigi max. 240V fesz.-t felemeli 255-262V-ra és megáll azzal,hogy "adj hozzá kv-t". Service módban a steam out után ugye teljes újra indulás után megint 5-6 kv.-ig OK, utána újra 255-262V.
Nem tudtok vmi okosságot?
Köszi előre is. Üdv.


Szia!
Állítsd durvábbra az őrlemény finomságát!

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.275 másodperc