KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
5 éve 7 hónapja #8863 Írta: mdav88
mdav88 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Hálás köszönet a válaszért
Valamelyik reggel kicsit többet prüntyögött, de aztán ugyanúgy nem ment végig...
Mindegy, a kávéfőzés, mint olyan működik, ha nem jó a tesómnak akkor elzavarom szoftvert frissíteni :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 7 hónapja #8864 Írta: pasztorinyh
pasztorinyh válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

secondbolt írta:

secondbolt írta:

pasztorinyh írta: Szia!
Keresztmetszet csökkenés lehet a rendszerben a villogó víz jelzés miatt. Addig amíg ez hibát jelez, nem fog fűteni. Tisztítsd meg a turbinát, főleg a bemenő oldalt.

Szia!
Köszi a hozzászólást, az ötletet. A tisztítás nem segített, ránézésre nem volt eltömődve. Viszont az segített, hogy a kimenő és bejövő oldalt megcseréltem, légtelenítést kér, 1, 1,5 dl után leáll és fűt! Visszacseréltem az oldalakat a megfelelőre, légtelenítés, de semmi, 2 liter is kiengedhetnék?! Nem értem, de, ha működne, úgy maradna.
A víz azért nem jön a kifolyón, mert a KPE szelep rugóját nem tudja összenyomni, rugó nélkül kijön a víz. Kávé készítéséig még nem jutottam el, de eddig örülök, még egyszer köszi az iránymutatást!!! Még az a kérdés, hogy a kimenő - bejövő cseréje befolyásol-e valamit (érdekes, hogy fordítva működik), mert azt észrevettem, hogy a keresztmetszetük különböző?


Szia!
Szerinted melyik az eredeti bemeneti oldal?
Szerintem az amelyiken kisebb a furat átmérője, hogy a szivattyú által okozott szívóhatás által tudja megpörgetni a víz a turbinát. Mivel itt nagyobb a víz sebessége és a forgómozgás által gerjesztett egységnyi idő alatti Hall IC-s impulzusokat figyeli a processzor, megfelelő impulzusszám esetén törli a hibajelet, elindítja a fűtést.
Felcserélt slagok esetén a "kimeneti" oldalnál van keresztmetszet csökkenés, alacsony lesz az impulzusszám, nem enged felfűteni mivel azt hiszi hogy nincs víz a rendszerben.
:erteni:

Értem én, de akkor is fordítva működött! Jó, gyári bekötés: víztartálytól - bemenet (kicsi furat), nyíl be, kimenet (nagyobb furat), nyíl ki - szivattyúhoz: 3 nagy pohár víz után semmi, hibajelzés. Rossz, sufnituning, fordított bekötés: fél pohár víz után leáll, hibajelzés megszűnik, működik a gép?!???
Azóta már kicseréltem a turbinát, na ez már a gyári, "nyílhelyes", helyes bekötéssel is működik, illetve még utána szivattyút cseréltem, tökéletes lett a gép!
Csodálkoztam én is rajta, hogy helytelenül bekötve működött a légtelenítés, működött a gép, már kínomban nem tudtam mit csinálni, gondoltam ennek már mindegy, ártani nem árt, meg is lepődtem! Mindjárt visszateszem és levidejózom :)
Még egyszer nagyon szépen köszönöm a segítséget! bdown

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 6 hónapja - 5 éve 6 hónapja #8865 Írta: Jim-X
Jim-X válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

secondbolt írta:

Jim-X írta: Sziasztok!
Krups EA 8150 kavefozon hogyan lehet a daralasi idot modositani? Keveset daral es nem mukodik rendesen ennyi orlemennyel.


Szia!

Ha három kávészemes állásban kevés az őrlemény, akkor állítsd kissé durvábbra a finomságot. Durvább állásban azonos idő alatt több őrlemény képződik.
A darálási időn nem tudsz változtatni. ::tan::


Szia!
Koszonom a valaszt. Mar nagyon sokat keresgeltem a temaban, mert egyszeruen nem ertem hogy miert lett kevesebb a daralasi ido egyik pillanatrol a masikra...
Ezt talaltam:



Ez alapjan lehet allitani, de az enyem az piktogrammos modell masok a gombok is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 6 hónapja #8866 Írta: jános.romhányi
jános.romhányi válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Egy kis segítségre lenne szükségem!
Van egy saeco odea giro tipusú kávégépem amely a következőket produkálja.
Bekapcsolás után a főzöegységet alaphelyzetbe állítja majd leteszteli magát és úgy tüník minden oké, kávét is ad rendesen! Viszont ha bemelegszik fél percenként kikapcsol, majd kb. 10 másodperc után vissza, újra hallom a főzöegység alaphelyzetbe állítást, és fél perc után előröl kezdi az egészet. Ha pedig forróviz vagy gőz állásba kapcsolom kb. 10 másodperc forróvíz adagolás után újra kikapcsol!! Hibát nem jelez!
Találkozott már valaki ezzel a hibával?
Válaszokat előre is köszönöm!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 6 hónapja - 5 éve 6 hónapja #8867 Írta: brosy
brosy válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok !
Van egy AEG caffe silenziom hasonló a probléma vele mint a következő videón látott gépnél (Silenzio is szinte ugyanez csak nem digitális kijelzős) :

Mitől lehet a probléma ? A főzőegységben ki lettek cserélve a tömítések és újra lett szilikon zsírozva, a hidraulika ki lett cserélve de még utána is ugyanúgy felszorul a főzőegység produkálja. Esetleg a vezérlőpanel lehet hibás ?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 6 hónapja - 5 éve 6 hónapja #8868 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Szia!

A mellékelt képen a pirossal jelölt mikrokapcsoló kapcsolja a felső holtponti helyzetet.
Először ezt kell megnézni.


Mikrokapcsol.jpg melléklet nem található


"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.242 másodperc