KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
6 éve 3 hónapja #8407 Írta: Koffenorbi88
Koffenorbi88 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni egy Saeco incantoval kapcsolatban.
Olyan problémám van vele hogy nem megfelelően működik a KPE motorja szerintem..
Több dolgot is észrevettem. az egyik hogy a KPE motorjánál van két ilyen sárgás előtét ellenállás azoknál elvan engedve a forrasztás, nem tudom h ez okozhat e komolyabb problémát.
A jelenség az, hogy a KPE felmegy tömörítő állásba és ott meg áll..
Szétszedtem a KPE motor-t és a két mikrókapcsolóval nincs gond, de nem tudom h melyik irányba kellene mennie először, mert mindig a felső holtpontja felé indul el a nagy fogaskerék és ott a felső mikrókapcsolót megnyomja és ennyi. (óra mutató járásával megegyezően indul el). Ott nem kellene visszamennie az alsó mikrókapcsolóra és ott megállnia?? mert csak akkor tudnám kivenni a KPE-t.
Mert alap helyzetbe úgy állítottam be hogy feltettem a tengelyre a KPE-t és úgy a nagy fogaskerék egyik bütyke az alsó mikrókapcsoló előtt van, ,így nem nyomja meg egyik mikrót sem.
ÉS mikor bekapcsolom elkezd felfele menni a felső mikró felé és ott megáll megnyomja a felsőt majd egy kicsit visszateker és "lelép" róla és ennyi.. így mindig a felső tömörítő állásba áll meg. :/
Ha valaki megértette azt köszönöm :D meg a segítségét is :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 3 hónapja #8408 Írta: DávidDöbrönte
DávidDöbrönte válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Üdv!
Olyan problémám van, hogy a fent említett gép nem reagál a nyomógombra (bekapcsoló gomb, stand-by vagy nem tudom minek nevezzem). Tehát nem tudom bekapcsolni. Mi lehet a baj? Mit lehetne vele csinálni?
Hátul bekapcsolom, világít a gomb keret zölden, de nem reagál a gomb megnyomására.
Köszönöm a segítséget előre is!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 3 hónapja - 6 éve 3 hónapja #8409 Írta: hc-hefi
hc-hefi válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok,
Van valakinek tapasztalata az alábbi főzőkről?:
Delonghi MAGNIFICA S ECAM 22.110
Gaggia Naviglio
Gaggia Naviglio Deluxe
Hasonló árfekvésben vannak a gépek, de gőzöm nincs, hogy az árkülönbözet a minőség miatt van vagy a design miatt. Például az automata tejhabosító a Gaggia Deluxe-nál az elfogadható minőségű tejhabot készít? Ahogy láttam, a Deluxe jórészt csak ezt a többletfunkciót tudja a normálhoz képest. Én még az életben nem csináltam tejhabot, úgyhogy ebből induljatok ki :)
Más gép is jöhet, ha tudtok jobbat, esetleg olyan, ahol a hőfokot tudom állítani, a keret max 150k.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 3 hónapja #8410 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

hc-hefi írta: Sziasztok,
Van valakinek tapasztalata az alábbi főzőkről?:
Delonghi MAGNIFICA S ECAM 22.110
Gaggia Naviglio
Gaggia Naviglio Deluxe
Hasonló árfekvésben vannak a gépek, de gőzöm nincs, hogy az árkülönbözet a minőség miatt van vagy a design miatt. Például az automata tejhabosító a Gaggia Deluxe-nál az elfogadható minőségű tejhabot készít? Ahogy láttam, a Deluxe jórészt csak ezt a többletfunkciót tudja a normálhoz képest. Én még az életben nem csináltam tejhabot, úgyhogy ebből induljatok ki :)
Más gép is jöhet, ha tudtok jobbat, esetleg olyan, ahol a hőfokot tudom állítani, a keret max 150k.


Szia!

A jelzett értékhatáron belül nehéz olyan új gépet találni, amelyen a hőfokot is lehet állítani.
Lehet hogy ezzel a géppel jobban jársz mint az előzőekkel, mert itt 5 fokozatban lehet állítani az őrlemény mennyiségét. www.arukereso.hu/kavefozo-c3174/philips/...coJ9iOcaAryKEALw_wcB
Annak ellenére hogy a Magnificán is állítható az őrlemény mennyisége, én nem vagyok elégedett a maximumon készített kávéjával.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 3 hónapja #8411 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

DávidDöbrönte írta: Üdv!
Bosch Benvenuto B20
Olyan problémám van, hogy a fent említett gép nem reagál a nyomógombra (bekapcsoló gomb, stand-by vagy nem tudom minek nevezzem). Tehát nem tudom bekapcsolni. Mi lehet a baj? Mit lehetne vele csinálni?
Hátul bekapcsolom, világít a gomb keret zölden, de nem reagál a gomb megnyomására.
Köszönöm a segítséget előre is!


Szia!
Ha a zölden világító gombnyomásra nem kezd zölden villogni a gyűrűje, akkor fűtésköri gond lehet azon a gépen.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 3 hónapja #8412 Írta: drszpp
drszpp válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!
Talea Giro esetén, tesztmódban egy "hangyavoltnyi" feszültséget sem mérek a panelről lejövő, a főzőegséget megtápláló, fehér-fekete vezetékpárnál, így nyilván nem is csoda, hogy nem mozog a főzőegység, de vajon miért?
Tudana vki tanácsot adni?
Üdv. Péter

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.542 másodperc