KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Nouva Simonelli Oscar felújítás

Több
10 éve 6 hónapja #1 Írta: lagoon79
Nouva Simonelli Oscar felújítás téma létrehozva lagoon79 által
A minap elkészült életem első gépfelújítása/tuningja. Az alany egy 2 literes hőcserélős rendszerű Simonelli gép volt, amely gyárilag elég fapadosan kerül forgalomba. Az utolsó csavarig szétszedtem, citromsav és egyéb tisztítások. Majd kisebb tervezések után a következő dolgokat cseréltem/építettem be. OPV (gyáriban nincs), nyomáskapcsoló csere, manométerek beépítése az előlapra (kazán ill. pumpa), légtelenítő szelep valamint a hőstabilitás miatt fúvókák kerültek a fejbe.
Akit érdekel, képek ill. videó a lenti linkeken:
plus.google.com/104584647281403931055/posts/fyCG9TZ4EZp
plus.google.com/104584647281403931055/posts/QYXqiJiNac3
plus.google.com/104584647281403931055/posts/EfFX5TrGZsE

Brasilia Portofino T3 - Mazzer SJ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #2 Írta: blaze
blaze válaszolt a következő témában: Nouva Simonelli Oscar felújítás
Szép munka, grat !
A kávé is pofás a képen. Majd a gépről is dobj már fel 1-2 fotót ahol látszik.
Nem csak a "bele" :)
kukk:)

Gaggia Baby PID, Niche Zero "Midnight Black"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #3 Írta: lagoon79
lagoon79 válaszolt a következő témában: Nouva Simonelli Oscar felújítás
köszi (itt is ;D )
majd igyekszem a csapolásról is feltenni vidiót, meg képeket a gépről. a tesztüzem miatt egyelőre még nem került vissza a fedele :rolleyes:

Brasilia Portofino T3 - Mazzer SJ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #4 Írta: hifis
hifis válaszolt a következő témában: Nouva Simonelli Oscar felújítás
Ez tényleg komoly munka, gratulálok A manométerekhez hogy vágtál az előlapba ekkora lukat? Merthogy szerintem lemezbe nehéz ekkora szabályos furatot készíteni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #5 Írta: lagoon79
lagoon79 válaszolt a következő témában: Nouva Simonelli Oscar felújítás
Köszönöm! Szerencsémre a külső burkolat műanyag, így nem volt vele nehéz dolgom.

Brasilia Portofino T3 - Mazzer SJ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 5 hónapja - 10 éve 5 hónapja #6 Írta: lagoon79
lagoon79 válaszolt a következő témában: Nouva Simonelli Oscar felújítás
Immáron teljesen összeszerelt állapotban, napi használatban. Kifogástalan kávét illetve kis gyakorlással tökéletes - latte arthoz is megfelelő - habot lehet készítene vele 8)

bocs, de hiába forgatom a képeket, mindig fekve teszi be :(

Brasilia Portofino T3 - Mazzer SJ
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.175 másodperc