KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

New Gaggia Baby - termikus feladvány

Több
12 éve 1 hónapja #7 Írta: SiD
SiD válaszolt a következő témában: Re: New Gaggia Baby - termikus feladvány
[answer author=Cézé link=topic=383.msg37655#msg37655 msg=37655][/answer]
igen, a csapolás utáni első felfűtéskor "sárkányos", zubogós a víz, mert ilyenkor túllövi a gép a vízhőmérsékletet. ezért kell várni 7 percet, hogy a viszonyok kiegyenlítődjenek. vagy hűtőcsapolhatsz is, de az kiszámíthatatlanná teheti a rendszert.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #8 Írta: lajkosa
lajkosa válaszolt a következő témában: Re: New Gaggia Baby - termikus feladvány
Én is úgy vélem, hogy az "ideális paraméterek" eléggé szubjektívek mivel az eredményt kénytelenek vagyunk a szubjektív egyéni ízlésünkkel tesztelni. Innentől számomra az általánosságban irányadó szabályszerűségek sokkal több információt hordoznak mint a nagyon precíz paraméterek.

Néha engem is elkap a laboratóriumi hév, de alapvetően úgy gondolom amennyiben a készítési eljárás kényelmes és az eredmény megüt egy bizonyos átlagosan jó szintet akkor ezzel egy sokkal kellemesebb kávézás élmény társul mint az előbbinél. A Gaggia Baby felfűtési ciklusainak figyelemmel kísérése sem volt túl bonyolult, de számomra utána az E61-es gép az ott alkalmazott nyugalmai állapottól való hűtőcsapolással (fortyogás abbamarad + X másodperc) számomra egy olyan kényelmi előrelépés ami miatt jó befektetésnek tűnik ez a rendszer. A csapolási X másodpercek eltárolásával bármikor biztos eredménnyel váltogathatom a kávéfajtákat, gyors és kényelmesebb amint az előző gépemen.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #9 Írta: Cézé
Cézé válaszolt a következő témában: Re: New Gaggia Baby - termikus feladvány
[answer author=lajkosa link=topic=383.msg37662#msg37662 msg=37662][/answer]

Úgy látom, nincs mese, valahogy meg kell győzzem a "főnököt" a beszerzés (e61) elkerülhetetlenségéről. Végül is a Toper-t is jóváhagyta. Még a tanulmányutamat is támogatta a gyártóhoz :-))))))))
. Pont lealkudtam a repjegy és a szálloda árát a gépből.

Valaki nem vágyik csereüdültetni 1-2 hétre egy 8 hónapos Gene pörkölőt egy e61-esért cserébe? Hangsúlyozottan csak tesztüzem (ezt nem kell asszem felterjesszem).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #10 Írta: attilio
attilio válaszolt a következő témában: Re: New Gaggia Baby - termikus feladvány
[answer author=Cézé link=topic=383.msg37663#msg37663 msg=37663][/answer]őrült jó ez a só! csak gyorsabban törlődnek HSZ.-ek mint ahogy el tudnám olvasni  ::rohog:: no majd jobban résen leszek  ;D

más:
új vagy használt E61-ben kezdtél gondolkozni? :P

QM0650, LaPavoni Euripiccola 64', Faema Family 83' PID, Faema Urania 56', Mazzer Robur, ...AP, BB, Iwaki, Zassi. :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja - 12 éve 1 hónapja #11 Írta: Cézé
Cézé válaszolt a következő témában: Re: New Gaggia Baby - termikus feladvány
[answer author=attilio link=topic=383.msg37664#msg37664 msg=37664][/answer]

Ha most elkezdünk egymással posztolgatni, akkor nekem mindig 3-mal több hozzászólásom lesz, mint Neked. Be-bee! Just kiddin'!

Neeem, nem jó só! Oviztunk egy kicsit. És rendet raktak. Én már publikusan is szánom-bánom (ez egy kis suta szójáték-reklám lett volna egy VI-keres üzletnek :-))))))).

Amúgy meg nincs itt semmi látnivaló. Oszoljanak emberek ;-)!

E61? Gene 8 hónapos, makulátlan. Amadea (Selenia hirdetés az itteni apróból) felszínes érdeklődést mutatott az én felszínes érdeklődésemre. De a csereüdülésre nem nyitott. Sokkal öregebb, csúnyább kérők nem hiszem, hogy számításba jöhetnek. Már csak azért sem, mert Gene sokkal érzékenyebb, ha valaki fél napra ott felejti két marék kávéval bekapcsolva :-))). Egy leégett családi házért nem szívesen vállalnék felelősséget sem. Szóval csak megfontolt, komoly szándékú érdeklődők jöhetnek számba  ;D ;D ;D.

Ez az alap.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja - 12 éve 1 hónapja #12 Írta: Monyesz
Monyesz válaszolt a következő témában: Re: New Gaggia Baby - termikus feladvány
[answer author=Cézé link=topic=383.msg37656#msg37656 msg=37656][/answer]
Az E61 egy nagyszerű dolog. Én is 'kívánom'.
De van pl a régi La Spaziale, ami tud nagyon hasonlót (SiD szerint is), sőt !

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.244 másodperc