KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Eszpresszóképes őrlemény

Több
12 éve 2 hete #13 Írta: lajkosa
lajkosa válaszolt a következő témában: Re: Eszpresszóképes őrlemény
Nos, mivel szerencsére pont egy ilyen őrlővel készült a TGP össze tudom vetni az ottani méreteloszlásokat az én őrlőmmel. Mi van a többi őrlővel? Ez az eloszlás lenne az eszpresszóképesség globális, mindenre kiterjedő mércéje? Bármilyen őrlővel készült őrlemény statisztikai eloszlását ehhez képest vizsgálva kijelenthető az eszpresszóképesség?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #14 Írta: Monyesz
Monyesz válaszolt a következő témában: Re: Eszpresszóképes őrlemény
[answer author=lajkosa link=topic=384.msg37993#msg37993 msg=37993][/answer]
Hát mit is gondolunk az eszpresszóképes őrlemény fogalma alatt ? Amíg megvan a tankönyvi lefolyás, addig végül is eszpresszóképes...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #15 Írta: lajkosa
lajkosa válaszolt a következő témában: Re: Eszpresszóképes őrlemény
[answer author=Monyesz link=topic=384.msg38006#msg38006 msg=38006][/answer]
Én hiszek neked. Viszont - a késes darálókra gondolva - megértem azokat is akik nem így látják. Ezért kutatom, hogy van-e objektív kvantitatív mérce.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #16 Írta: Monyesz
Monyesz válaszolt a következő témában: Re: Eszpresszóképes őrlemény
[answer author=lajkosa link=topic=384.msg38009#msg38009 msg=38009][/answer]
Nézzél késessel eloszlást. Bár a késessel más dolgok is előfordulhatnak, mint hogy nem elég konzisztens. Meg reprodukálni is nagyon nehéz mindig ugyanazt - ugye azonos mennyiség azonos ideig darálása sem biztos, hogy ugyanazt adja ki a végén. Szerintem legalábbis.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #17 Írta: lajkosa
lajkosa válaszolt a következő témában: Re: Eszpresszóképes őrlemény
[answer author=Monyesz link=topic=384.msg38016#msg38016 msg=38016][/answer]
Elnézésedet kérem Monyesz, mert látom rossz példát választottam. A késes daráló természetesen (működési elve miatt) rögtön nem játszik az eszpresszóképes darálók kategóriában. Eloszlását vizsgálni ezen okból én nagy valószínűséggel nem fogom. Úgy gondoltam (rosszul), hogy arra viszont jó példa, hogy a 25 mp 30ml értékek beállítása még nem jelenti azt hogy eszpresszóképes az őrlemény.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #18 Írta: Cézé
Cézé válaszolt a következő témában: Re: Eszpresszóképes őrlemény
[answer author=lajkosa link=topic=384.msg38031#msg38031 msg=38031][/answer]


Azt a leborult!!!!! Innen fogom kiollózni a kisdoktori disszertációm anyagát, még néhány táblázat, meg brossúra és össze is jön vagy 225 oldal. Ugye nincs ellenetekre? Mindig is köztársasági elnök vagy "álamfő" :-)))) akartam lenni. A helyesírásomon még egy kicsit dolgoznom kell.....

One more, one more, one more, one more!!!!

Fiúk-lányok! Még egy hozzászólás, és lenyomjuk azt az érdektelen Gaggia-s topicot.

Vettem egy hario mini millt útidarálónak. Az hogyan teljesít, ha szőrszálhasogatók vagyunk? Ránézésre, ujj között morzsolva egyenletesnek tűnt. Az első beállításnál, meg sem tudott birkózni az őrleménnyel a Baby, olyan finom lett.

Üdv!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.198 másodperc