KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Otthoni kávépörkölés

Több
12 éve 2 hete #1 Írta: paljoc
Otthoni kávépörkölés téma létrehozva paljoc által
Mivel egyre többen vagyunk, akik próbálgatják otthon ezt a "műfajt", sőt egyeseknek még merészebb ötleteik és próbálkozásaik is vannak-lesznek, amik túlmutatnak az otthoni "kisgépes" pörkölésen, így talán helyénvaló, ha külön fejezet foglalkozik a témával.

Tapasztalat is gyűlt már több géppel kapcsolatban: Hottop, Gene, iRoast, Pop corn maker, sőt házilag gyártott készülék is napvilágot látott már a topic társak között.

Szóval kávépörkölés itt! :D

Catler ES9010 Dual Boiler-AeroPress-Iwaki Cold drip-Mazzer Super Jolly-Catler CG 8030 Smart Grinder Pro-Gene Café roaster

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #2 Írta: paljoc
paljoc válaszolt a következő témában: Re: Otthoni kávépörkölés
[answer author=paljoc link=topic=385.msg38080#msg38080 msg=38080][/answer]
Természetesen nem csak az ötlet miatt indítottam, hanem rögtön kérdésem is lenne. Több itthon készült blendnél is tapasztalom /és jött ilyen visszajelzés, kérdés topic társaktól is akik kóstolták a pörköléseimet/, hogy noha ízre teljesen rendben van a dolog, sőt..., mégis tapasztalunk korai szőkülést és olyant is, hogy nehezen lehet szép lefolyást adni a kávénak, mert táncol, szőkül. Annak ellenére hogy teljesen friss értelemszerűen. Általában nem jellemző, de előfordul ilyen. Nekem legutóbb a Kenya SO világosra pörizett verziója viselkedett így, amellett hogy ízhibáktól mentes, parádés savakkal rendelkező ital készült.

Catler ES9010 Dual Boiler-AeroPress-Iwaki Cold drip-Mazzer Super Jolly-Catler CG 8030 Smart Grinder Pro-Gene Café roaster

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #3 Írta: Monyesz
Monyesz válaszolt a következő témában: Re: Otthoni kávépörkölés
[answer author=paljoc link=topic=385.msg38082#msg38082 msg=38082][/answer]
Lehet, hogy épp a frissesség miatt nem szép a lefolyás, mondjuk a kávé gázosság okán.
Vagy lehet, hogy azzal a pörkölési szinttel az a kávé egyszerűen ilyen.

Próbálni kellene, hogy hány naposan múlik el ez a jelenség, az talán választ adhatna a miértre.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete #4 Írta: Cézé
Cézé válaszolt a következő témában: Re: Otthoni kávépörkölés
Sziasztok!

A társalgóban említést tettem róla. Rákerestem. Szerintem nagyon kedves, őszinte írás egy profitól:

www.sweetmarias.com/library/tinyjoy/sept...utt-specialty-coffee

Üdv!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete - 12 éve 2 hete #5 Írta: Jamie70
Jamie70 válaszolt a következő témában: Re: Otthoni kávépörkölés
De jó ötlet volt megnyitni ezt a topikot.
Pont tegnap jöttem rá, hogy az anyáméknál elfekvő popcorn készítő tökéletes lenne otthoni pörkölésre. Viszont kellene nyerskávé is hozzá.

Tudnátok segíteni, hogy Pesten hol lehet hozzájutni kimérve vagy kis kiszerelésben?  


Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hete - 12 éve 2 hete #6 Írta: Cézé
Cézé válaszolt a következő témában: Re: Otthoni kávépörkölés
[answer author=Jamie70 link=topic=385.msg38175#msg38175 msg=38175][/answer]
a mammutban van egy kicsi kavezo, ahol elore csomagoltan vehetsz. talan fancy caffe vagy coffee-ra keresve talalsz a neten vmit. most nem tok keresni.

ha jol emlekszem becs porkoles araban adjak :-). ergo kapzsibbak, mint a tiny joy yenki porkoloje :-(.

coffee mystral talan?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.183 másodperc