KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Aeropress tulajdonosok, figyelem!

Több
11 éve 11 hónapja #1 Írta: thirdcrack
Aeropress tulajdonosok, figyelem! téma létrehozva thirdcrack által
Kb. 2 hónapja szereztem be magamnak a "piknik" felszerelésbe egy Hario Mini Mill-t és egy Aeropress-t. 3 hete vittem le a Balatonra, hogy az anyós ezeréves sólyom kotyogójának és bűnrossz kávéőleményeinek legyen alternatívája.

Egyszerűen óriási! Nagy élmény volt. Vagy 8 embernek "főztem" vele kávét naponta 2X. Akkor teszteltük le a pécsi dán fourseasions-kávét is. Mindenkinek nagyon ízlett és rettenetesen élvezte. A hario-t egymás kezéből tépték ki az emberek.

Ti hogyan használjátok a sajátotokat? Milyen őrleménnyel/meddig áztatva. Fejjel lefelé töltve, vagy a használatinak megfelelően? Hogyan lövitek be a vízhőmérsékletet?

Üdv!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #2 Írta: paljoc
paljoc válaszolt a következő témában: Re: Aeropress tulajdonosok, figyelem!
[answer author=thirdcrack link=topic=387.msg39138#msg39138 msg=39138][/answer]
Én a következőképp járok el: van a HasBean-nak egy mobilra letölthető applikációja. Ott rányomsz a Brew Guides ikonra, majd a megjelenő lehetőségek közül az Aeropresst választod és csinálod amit mondanak. Wifi kell hozzá. Nagyon jópofa! ::rohog::

Amúgy pont ugyanez, ami a Youtube-on is van:

Aeropress Brewing Guide for Has Bean Coffee

Catler ES9010 Dual Boiler-AeroPress-Iwaki Cold drip-Mazzer Super Jolly-Catler CG 8030 Smart Grinder Pro-Gene Café roaster

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #3 Írta: thirdcrack
thirdcrack válaszolt a következő témában: Re: Aeropress tulajdonosok, figyelem!
[answer author=paljoc link=topic=387.msg39140#msg39140 msg=39140][/answer]

Ja, jópofa tényleg! De ezen már túl vagyok. Az őrlemény s így az áztatás az Aeropress-nél elég tág határok közt variálható. Az ezzel kapcsolatos tapasztalatok lennének érdekesek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #4 Írta: admin
admin válaszolt a következő témában: Re: Aeropress tulajdonosok, figyelem!
[answer author=thirdcrack link=topic=387.msg39147#msg39147 msg=39147][/answer]
Én a fejre állított módszert használom. 14g őrlemény, és 93-94 fokos víz (maghőmérővel mérve), kb. 2dl víz felhasználásával. Mostanában kevésbé használom, mert a hario jobban bejön.

Ezen kívül még elég nagy különbségeket lehet kihozni az őrleményfinomság változtatásával.

Valójában olyan, hogy tuti módszer nem létezik, mert annyiféle képen elkészíthető, és csak kísérletezéssel tudod eldönteni, hogy neked melyik ízlik.

Espresso:La Pavoni Europiccola (1967), Saeco Odea GiroKávédaráló:Mahlkönig Vario, Hario Mini Mill, Zassenhaus, és más kézihajtányokAlternatív kávékészítés: AeroPress, Hario V60, French Press, Bialetti Brikka, dzsezva

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #5 Írta: paljoc
paljoc válaszolt a következő témában: Re: Aeropress tulajdonosok, figyelem!
[answer author=thirdcrack link=topic=387.msg39147#msg39147 msg=39147][/answer]
Nagyon ritkan, esetlegesen használom így részemről tapasztalat nem nagyon van.
Vakon követem a HB instrukcioit. ;)

Catler ES9010 Dual Boiler-AeroPress-Iwaki Cold drip-Mazzer Super Jolly-Catler CG 8030 Smart Grinder Pro-Gene Café roaster

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #6 Írta: thirdcrack
thirdcrack válaszolt a következő témában: Re: Aeropress tulajdonosok, figyelem!
[answer author=admin link=topic=387.msg39152#msg39152 msg=39152][/answer]

A 2 deci víz az gyakorlatilag színültig töltött dugattyú. Tejjel vagy tisztán?

Szerintem óriási találmány.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.234 másodperc