KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Kávéfőzőt, kávédarálót vásárolnék, de milyet vegyek?

Több
5 éve 7 hónapja #13447 Írta: simiszer
simiszer válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
Sziasztok!
Egyik barátomtól hoztam el egy kávéfőzőt.Semmilyen márkajelzés nincs rajta,csak a "Made in Italy" felirat és
Typ: Macc.caffé vapore
Estleg valaki ismeri-e a tipusát és a gyártócéget?
Előre is köszönöm!
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 7 hónapja #13448 Írta: weinmaker
weinmaker válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
Én ilyet nem láttam még. Kíváncsi leszek mit mondanak az okosabbak.

Kávégép: Gaggia Classic PID, Quicmill 0650, San Remo Pod - Kávédaráló: Fiorenzato F64, Hario Mini Mill, Zassenhaus, és más kézihajtányok - Alternatív kávékészítés: AeroPress, Hario V60, Kalita, French Press, Bialetti Brikka, dzsezva

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 7 hónapja #13449 Írta: blaze
blaze válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
Valami Isomac klón-nak nézem.

Gaggia Baby PID, Niche Zero "Midnight Black"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 7 hónapja #13450 Írta: blaze
blaze válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
Go Caffé : Black Selection

Black.Selection.jpg melléklet nem található




Most már napok óta fogyasztom : aki kedveli a klasszikus, Észak-Olasz kávét az nem nyúl vele mellé.
Fél kilós kiszerelés, 90/10 blend. Könnyen csapolható, nem háklis kávé : közepes hőfokot szereti (víz) - a magas hőfokon hajlamos keserű ízeket mutatni.
Dominál a kakaós-étcsokis íz, mellé masszív barackmag íz. (mandula)
Bátran ajánlható kategória, ár/érték aránya is kiváló.

Gaggia Baby PID, Niche Zero "Midnight Black"
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 6 hónapja #13451 Írta: Pfliegler
Pfliegler válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
Sziasztok!
Nagyon kezdő espressosként írok és szeretném a fórumozók segítségét kérni.
Használtan vettem egy Gaggia Evolution kávéfőzőt és sajnos nem csinál finom kávét (még).
Az előző kávéfőzőm egy Saceo Via Venetto volt (kuplungos karral), ami elég jó kávét főzött, de szerettem volna ha valódi espressot tudok otthon készíteni.
Az evolutionhoz eddig két kávét próbáltam, mindkettő alsó közép kategoriás, tehát akár ez is okozhatja a problémát (szemes Dallmayr Classyc, szemes Ikea Hellabönor). Megjegyzem a Saceoban ezekkel egész jó ízű kávét lehetett főzni. Tervezek venni egy Mini Millt, de jelenleg a havi keretem a kávéfőzővásárlás következtében kimerült, így ez jövőhónapra marad. Most egy késes Hausert használok, kb 5.000 Ft, de rendkívül apróra tudja darálni ez is a kávét.

Kérdésem a fórumozókhoz:
A fenti eszközök és kávék adottságai okozhatják-e, hogy az Evolutionnal lefőzött kávé olyan mintha vízbeáztatot szenet innék? Értem, hogy a valódi espresso elkészítéséhez egy espresso képes kávéfőző még önmagában kevés, de ez nem kellene, hogy azt jelentse, hogy az azzal készített kávé ihatatlan nem? (Crema természetesen semmi nincs, ezt sem értem, hisz némi "crema" még egy kotyogóssal is születik.)
Köszi a válaszokat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 6 hónapja #13452 Írta: blaze
blaze válaszolt a következő témában: Hagyományos kávéfőzők - társalgó
A Gaggia igeny kényes az őrlésre, ezért a (lesúlytó) eredmény.
Plusz az alapanyaggal is baj van, azok nem jó kávék.
Próbálj meg friss kávét venni, ha budapesti vagy akkor P&Y igen ajánlott : www.pallyotzcoffee.hu
Ahhoz, hogy jó espresso-t készíts az EVO-val fontos a friss kávé, és a jó espresso finomságú őrlés. A Mini Mill a minimum amit őrlőként meg kell venned. Egyébként marad a vacak minőség.

Gaggia Baby PID, Niche Zero "Midnight Black"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.457 másodperc