KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
14 éve 9 hónapja #43 Írta: SiD
SiD válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=secondbolt link=topic=284.msg8443#msg8443 msg=8443][/answer]
a régi alumínium-szendvics thermoblokkokat nem nyírja ki a citromsav?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja - 14 éve 9 hónapja #44 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=SiD link=topic=284.msg8548#msg8548 msg=8548][/answer]
Szia!
Max 1.5 liter melegvízben szoktam kettő kanállal feloldani, majd bekapcsolás után a gőzölőcsövön visszavezetve addig cirkuláltatom, amíg nem melegszik fel üzemi hőfokra.
Ezután tesztmódba való kapcsolással fele mennyiséget a gőzölőn, a másik felét pedig a központi egységen engedem keresztül (KPE a felső holtponton+szivattyúteszt).
Az osztrák service manualok keménységfüggően 4 hét és 3 hónap közötti intervallumot javasolnak a ciklus végrehajtásához.
A német kávés fórumok is a citromsavas megoldást ajánlják, nálam eddig a rendszeres karbantartásra előírt gépeknél sem okozott problémát. Ha alaposan megnézed a két kazánfelet akkor láthatod azt, hogy a tömítés alatt ment tönkre az alumínium, a tömítés mellett a horony fémtiszta lesz ha a szennyeződést eltávolítod. Tehát a hő hatására létrejött alapanyag irritáció miatti kémiai folyamat, illetve a tömítés öregedése, megkeményedése okozza a vízszivárgást.

Rövidebben is válaszolhattam volna kérdésedre: nem. A fenti leírást a fórum azon olvasóinak tájékoztatására készítettem akik maguk szeretnék a műveletet végrehajtani, rendelkeznek némi technikai ismerettel a javítás területén, de nem a kávéfőzők szervizelése a munkájuk.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja #45 Írta: kutyacica
kutyacica válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok,

van egy -ezidáig tökéletesen működő- Miraxx digital típusú automata gépem.
Mostanában megbolondult: vagy egy korty, vagy pedig egy teljes pohár kávét ad. Ha kikapcsolom és utána visszakapcsolom, azonnal elkezd átöblíteni, de nagyon hosszú ideig, sok vízzel. Utána pedig egyik gombnyomásra sem reagál, nem lehet rajta semmit állítani.
Mi lehet a baja? Hol lehet javíttatni? Ahol idáig érdeklődtem sehol nem vállalták:-(

Ha tud valamelyikőtök segíteni, nagyon megköszönném!

Üdv és további kellemes napot mindenkinek!
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja #46 Írta: SiD
SiD válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
A pontatlan adagolást okozhatja a vízpumpa kimeneti oldalán található szelep elhasználódása (melegedéskor visszaáramlik víz a tartályba), de hogy mért kezd el ki-bekapcsolás után öbíteni???

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja #47 Írta: Monyesz
Monyesz válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=kutyacica link=topic=308.msg10059#msg10059 msg=10059][/answer]
Ez a márka elég ismeretlen, szerintem valamelyik nagyobb gyártó átdizájnolt terméke. Miraxx kávéfőzőt a Molinari kávék hivatalos forgalmazója (Miramax Kft) adott ajándékba egy akció keretében kávé mellé. A Gaggia mellett tudtommal ezeket a gépeket is árulják, és talán szervizelik is: www.miramaxshop.com

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja #48 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=kutyacica link=topic=308.msg10059#msg10059 msg=10059][/answer]
Szia!
Szerintem nagyon vízköves, és az impulzusszámláló járókereke nem forog rendesen a lerakódott vízkőtől. Azért ad pontatlanul vizet, mert a számláló Hall IC össze-vissza impulzusokat kap a járókeréken levő mágnestől.Vízkőtelenítés után a probléma megfog szűnni.

A bekapcsolás utáni öblítés a gép menüjében kikapcsolható. Az öblítés, elődarálás, csészemelegítés és az előáztatás opciós lehetőség nagyon sok automatánál, tehát a menüben ezek a funkciók ki illetve bekapcsolhatóak.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.569 másodperc