KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
4 éve 11 hónapja - 4 éve 11 hónapja #9091 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

Attimus írta: Sziasztok! Tavaly vettem egy használt Krups XP9000-t. Megjött kipróbáltam működött. Most kb. egy év elteltével elővettem és kávéfőzésnél egy csepp kávé sem folyik ki a pohárba, mind az alsó tálcába és a zacctartóba folyik. Ma szétbontottam a burkolatot, de nem jöttem rá honnan folyik.... a dugattyú tömítése jónak tűnik.... Merre keresgéljem még a hibát? Előre is köszönöm a segítséget!


Szia!

Valószínűleg a leeresztő szelepnél folyik el a víz, ha jó a mágnesszelep.
kavegepbolt.hu/Vizelvezeto-szelep-

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
4 éve 11 hónapja #9092 Írta: Attimus
Attimus válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Köszi a tippet! A mágnes szelepet még nem néztem... A leeresztő szelepet tegnap kivettem, szétszedtem, átmostam, nem láttam rajta semmi hibát... ma a beszerelésnél viszont eltörött a kazánból kijövő vízcső műanyag könyök csatlakozója pedig alig értem hozzá úgyhogy ki sem tudtam próbálni....lehet nem kínlódok vele megy az egész a kukába :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
4 éve 11 hónapja #9093 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

Attimus írta: Köszi a tippet! A mágnes szelepet még nem néztem... A leeresztő szelepet tegnap kivettem, szétszedtem, átmostam, nem láttam rajta semmi hibát... ma a beszerelésnél viszont eltörött a kazánból kijövő vízcső műanyag könyök csatlakozója pedig alig értem hozzá úgyhogy ki sem tudtam próbálni....lehet nem kínlódok vele megy az egész a kukába :(


Nem is fogsz látni rajta semmit, ha kissé kopottak a karmantyúk!
Ha nem enged a szelepnél, akkor vagy karmantyúcsere, vagy szelepcsere.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
4 éve 11 hónapja #9094 Írta: Dreamscometrue
Dreamscometrue válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Köszönöm a választ. Közben gondolkodtam és rájöttem, hogy valahol butaságot kérdeztem, mert standard beállítás nincs erre, mivel mindenkinek másképpen kopik a kése így minden géphez más kalibrálás szükséges. Lassul a motor és van hangja értem. De akkor ezt gondolom üresen kellene nézni kávé szemek nélkül szerviz módban. Vagy kávészemek őrlése közben is simán lehet hallani?

A jelenlegi beállításaim, a krémesítő golyónál nagyobb rugó van ami már alapból lassította a lefolyást. 3 kávészemen van az aroma erőssége. Rövid kávé 30ml van beállítva mérő pohárral. Az őrlő már a factory (gyári) beállítástól finomabbra van véve 1 kis körrel. Viszonylag friss pörkölésű 40% arabica és 60% robusta kávé van most a gépben. Jelenleg ha jól mértem 30ml 16-17 másodperc körül folyik le. Valahol olvastam, hogy 20-25 másodperig kellene játszani vele. Amit most látok, hogy egész lassan folyik , tehát jobb mint a gyári beállításokkal de még nem tökéletes. Nincs ötletem az őrlő állításon kívül mivel lehetne még javítani a lefolyáson.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
4 éve 11 hónapja - 4 éve 11 hónapja #9095 Írta: Dreamscometrue
Dreamscometrue válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Nem tudom, hogy ettől jobbra be lehetne állítani. Most, hogy néztem a videót szerintem elég lassan folyik. Még ha lehetne tökéletesíteni szívesn meghallgatnám az ötleteket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
4 éve 10 hónapja - 4 éve 10 hónapja #9096 Írta: Dreamscometrue
Dreamscometrue válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok. Ma kicsit még állítottam a gépen sajnos maximalista vagyok, szóval mindennek stimmelnie kell nálam. Megnéztem hol ér össze az őrlő elvileg megvan az a pont füllel hallottam kicsit vissza tekertem úgy már nincs hangja. Remélem ezzel azért nem roncsoltam nagyon az őrlőt.. A pöcök a legkisebb szemen áll szóval pont jó így is hagyom. Ha jól számoltam 20mp alatt jön le az előáztatás hangtól a lefolyás 30ml és szép barna a hab mászik a falra. Hát nem gondoltam volna, hogy egy automata gép ilyesmikre is képes. Köszönöm Secondbolt a segítséget!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.675 másodperc