KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

  • farkasg
  • farkasg profilkép
2 éve 5 hónapja #9487 Írta: farkasg
farkasg válaszolt a következő témában: Electrolux CaFamosa 784 SCF100
Kimaradt a kávéfőző típusa: Electrolux 784 SCF100

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • farkasg
  • farkasg profilkép
2 éve 5 hónapja #9488 Írta: farkasg
farkasg válaszolt a következő témában: Electrolux CaFamosa 784 SCF100
Kimaradt a kávéfőző típusa: Electrolux 784 SCF100

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
2 éve 5 hónapja #9489 Írta: Varga.Balázs
Varga.Balázs válaszolt a következő témában: Melitta caffeo solo
Sziasztok! Remélem találok itt olyat aki tud segíteni. A kérdés az lenne van egy mellitta solo gép és nagyon forró kvt ad. A belső állítható hőmérsékletet már levettem ez mitől lehet? Köszönöm a választ, ha kapok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
2 éve 5 hónapja #9490 Írta: Gedeon
Gedeon válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!
Vettem egy Jura S95 gépet használtan, hibásan. A hiba bekapcsoláskor hangos kattogás. Ami abból adódhatott, hogy a KPE a felső holtponton nem állt meg és motorház törés lett a vége. A motor rögzítőkonzolját kijavítottam. Viszont rögzíteni nem merem mert eltöri újból. Encoder hibára gondoltam, de az jó. Teszteltem a benne lévő ic kapcsolása alapján. Illetve ki is cseréltem másik encoderre. Mivel motoráramot nem figyel így hiba esetén valamit eltör. Átnéztem az összes csatlakozót, érintkezö tüskét ami a vezérlésre megy. Vezetékek kimérve. Az encoder jelét valmelyest feldolgozza mert ha lehúzom a csatit és bekapcsolom a gépet akkor a motort ide oda forgatja. Ha rádugom a csatlakozót akkor bekapcs után elindul a motor és csak sokára áll meg. Tehát a jelfeldolgozás nem tökéletes. Tud valaki esetleg tanácsot adni?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
2 éve 5 hónapja #9491 Írta: Norton
Norton válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Az encoder nagyon ritkán megy tönkre a hiba a törött meghajtó motor ház .A vezérlés megpróbálja pozícióba helyezni a kpe-t de nem tudja ezért leáll. Cseréld ki a meghajtó motort vagy rögzítsd és jó lesz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
2 éve 5 hónapja #9492 Írta: Gedeon
Gedeon válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Nem vagyok kávégép szerelő, de annyit sejtek, ha nincs végállás kapcsoló akkor mindent az encoder jeléből számol a vezérlés. Ebből adódóan ha jó helyről indul a kpe akkor minden klappol. Úgy gondolom ha nincs bent a kpe akkor is le kell játszódnia a folyamatnak. Motoriránynak fordulnia kellene mintha fel vagy le érne a kpe orsója. A motor elég erős, hogy újra eltörje saját konzolját. Ha lesz rá időm, saját trafója helyett labortáppal fogom megtáplálni áramkorláttal.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.364 másodperc