KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Luigi gépműhelye

Több
12 éve 11 hónapja #175 Írta: LP
LP válaszolt a következő témában: Re: Luigi gépműhelye
Jonapot! Tanacsot szeretnek kerni.

Nyit valaki egy ettermet, ahova kavegepet keres, de nagyon keves penze van.. Mondtam neki, hogy szerintem 250-300e Ft-ert mar lehet kapni felujitott, hasznalt es hasznalhato gepeket. Neki ez is sok volt. 120e Ft-ja van, berelni nem szeretne es kaves ceg mellett se szeretne elkotelezni  magat. Amugy ertelmes es igenyes tarsasagrol van szo, csak a kavehoz meg nem igazan ertenek, es egyelore nem sikerult oket meggyoznom, hogy erre erdemes volna tobbet aldozni.

A kerdes: tegnap hivott a srac, hogy valaki ajanlott nekik egy Miklos nevu magyar gyartasu gepet, es hogy mi a velemenyem errol. Kapasbol azt mondtam, hogy felejtsek el, de ezt csak arra alapoztam, hogy komoly helyen meg nem lattam ilyet, legfeljebb lepukkant regi presszokban, ill. kisse szkeptikus vagyok a 80-as evek magyar iparaval szemben. Mivel azonban nem  igazan ertek hozza, szeretnem feltenni nektek a kerdest, hogy ilyen gepet lehet-e erdemes megvenni?

Elore is koszonom!

P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #176 Írta: lajkosa
lajkosa válaszolt a következő témában: Re: Luigi gépműhelye
[answer author=LP link=topic=302.msg30242#msg30242 msg=30242][/answer]
Üdv a Fórumon!

Biztos hamarosan a bővebb tapasztalatokkal is rendelkező fórumtársak is írnak majd neked. Addig is:
Mikos nevű gépről még nem hallottam valószínűleg kevés példány lehet belőle. Nem tudom azt mennyiért tudja beszerezni, de 120eFt-ból ha használt darálót is vesz meg némi kellékeket akkor talán ha 60eFt-ja marad a gépre. Ennyiért ipari gépet valószínűleg el lehet felejteni. Használt, 1-fejes és jó állapotú "otthoni" célra gyártott modelleket lehetne ennyiből vásárolni. Viszont nem tudom mennyire nehezíti meg (illetve lehetetleníti el) az éttermi kávékiszolgálást az hogy egyszerre csak 2 kávé tud készülni. Ez nyilván forgalomfüggő.

Összefoglalva: véleményem szerint nehéz lesz ebből a keretből úgy kijönni, hogy presszóképes eszközökkel szereljenek fel egy éttermet. Hozzáteszem, figyelembe véve a mai magyar kávézási szokásokat és fogyasztói igényeket aligha vannak rászorítkozva az éttermek a presszóképes készülékekre. Ilyen értelemben véve a célokat talán megoldható lesz a dolog. Bár ha a társaság valóban (ahogy írtad) igényes akkor szerintem (egy bizonyos idő után biztos) kelleni fog a presszóképes szett.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #177 Írta: Monyesz
Monyesz válaszolt a következő témában: Re: Luigi gépműhelye
[answer author=LP link=topic=302.msg30242#msg30242 msg=30242][/answer]
A magyar gépgyártás nem tudom gyárt-e még kávégépet, én nem látom értelmét ilyenbe belevágni.
Használt vendéglátóipari cuccokkal foglalkozókat kell megnézni gép ügyben. Az biztos, hogy egy vízhálózatra köthető, egyfejes ipari gép vízlágyítóval, darálóval kell. Persze bármivel lehet próbálkozni, akár egy automata is berakható (jobbfajta Saeco, kerámiatárcsás), ha csak óránként egy kávét kell csinálni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #178 Írta: paljoc
paljoc válaszolt a következő témában: Re: Luigi gépműhelye
[answer author=Monyesz link=topic=302.msg30244#msg30244 msg=30244][/answer]
Az én Bezzeram 2003 óta szolgált egy fonyódi pizzériában. Az igaz, hogy ez ugye évi 3 hónap használatot jelentett, de simán bírta. Egy teljes szétszerelés és vízkőtelenítés után pedig megint olyan, mintha új lenne. Szóval ez a kategória már bírja a szolíd kávéházi nyüstölést is talán.

Catler ES9010 Dual Boiler-AeroPress-Iwaki Cold drip-Mazzer Super Jolly-Catler CG 8030 Smart Grinder Pro-Gene Café roaster

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #179 Írta: Monyesz
Monyesz válaszolt a következő témában: Re: Luigi gépműhelye
[answer author=paljoc link=topic=302.msg30245#msg30245 msg=30245][/answer]
Ajánlottam volna azt is, de nem fér bele a keretbe, amennyit szánnának rá ! ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #180 Írta: paljoc
paljoc válaszolt a következő témában: Re: Luigi gépműhelye
[answer author=Monyesz link=topic=302.msg30246#msg30246 msg=30246][/answer]
Lesz az még olcsóbb is! ;)

Catler ES9010 Dual Boiler-AeroPress-Iwaki Cold drip-Mazzer Super Jolly-Catler CG 8030 Smart Grinder Pro-Gene Café roaster

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.548 másodperc