KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Luigi gépműhelye

Több
15 éve 1 hónapja #73 Írta: blaze
blaze válaszolt a következő témában: Re: Luigi gépműhelye
[answer author=Luigi link=topic=302.msg4676#msg4676 msg=4676][/answer]
jol hangzik ! !
nekem is az uj rez vizteritovel annyira forro vizet csinalt a Gaggia Classic , h folyamatosan jol le kellett hutenem mert egette a kavet neha....        :P
arabicas kaveknal mondjuk jol jon a jo forro viz nem kell annyit szorfolgetni de egyebkent fejhuto csapolas kotelezo ezzel  :D

Gaggia Baby PID, Niche Zero "Midnight Black"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #74 Írta: Luigi
Luigi válaszolt a következő témában: Re: Luigi gépműhelye
[answer author=blaze link=topic=302.msg4678#msg4678 msg=4678][/answer]
Hogyan égeti meg? A Faemával nem tudom megégetni, pedig az egy igazi gőzsárkány. A csapolás közepére már nem ad olyan forró vizet, hogy égesse. LSM visont az elejétől a végéig megfelelő hőmérsékletű vizet adagol.

Én még eddig ilyet nem láttam. Enyhén égett krém kis részen, és a csapolás után gyorsan eloszlik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #75 Írta: blaze
blaze válaszolt a következő témában: Re: Luigi gépműhelye
[answer author=Luigi link=topic=302.msg4679#msg4679 msg=4679][/answer]
ugy, hogy ez a massziv full rez vizterito +3 fokkal legalabb melegebb vizet "general" egy rendes felfutes utan mint a regi.  (20-25 perc)    Andrew7 meg is merte jo par fokot emelt.
Szoval ha mindenfele huto csapolas nelkul siman 25 perc utan csapolok egy kavet akkor a kenyesebb, robusztasabb kavet meg tudja egetni kicsit.    sotetebb crema, enyhen egett.
nem veszesen, de egy 20ml hutocsapolas jot tesz neki  ::)    Classic

Gaggia Baby PID, Niche Zero "Midnight Black"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #76 Írta: Luigi
Luigi válaszolt a következő témában: Re: Luigi gépműhelye
[answer author=blaze link=topic=302.msg4680#msg4680 msg=4680][/answer]
Értem, gondolom akkor nálad csak az eleje ég meg, mint nálam a Buscaglione. Faemában nincs alumínium, minden réz, a csövektől a kazánon át a vízterítőig.
Na most az LSM-nél ezekhez képest tökig megég, nem csak úgy odacsippent a krémnek egy kis barnát. Ha legközelebb sikerül generálnom, lefotózom.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #77 Írta: Monyesz
Monyesz válaszolt a következő témában: Re: Luigi gépműhelye
[answer author=Luigi link=topic=302.msg4676#msg4676 msg=4676][/answer]
No egy ilyen masinánál ugye sokat számít a nyomás-hőfok beállítás, ami egymásnak fügvénye is. Ezt el kell találni, és nyilván üzemi állapotban teljesen átmelegedve jók, vagyis akkor kell jónak lenne ezeknek az értékeknek. Ezért nem igazán otthoni reggeli kávéfőzésre valók ezek. Cserébe viszont egyenletesen dolgoznak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #78 Írta: blaze
blaze válaszolt a következő témában: Re: Luigi gépműhelye
[answer author=Monyesz link=topic=302.msg4684#msg4684 msg=4684][/answer]
pontosan! !

az ismerosom aki a Cagliari kavet importalja most amikor beszeltem vele 1 hete eppen ezzel kuzdott.  a gepet allitotta be a nyomast, hofokt a kavehoz... 
ez lesz akivel lezsiroztam Janinak a Cagliari tesztelest  ;D

igen, Luigi.  csak az eleje , pontosan.  oda kell figyelnem ra, mondjuk egy kis hutocsapolas sosem art.  kerdes mennyi vizet kell kicsapolni a megfelelo homerseklethez.
PID-ezni meg nem akarom a gepet...  ::)

Gaggia Baby PID, Niche Zero "Midnight Black"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.206 másodperc