KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

SiD Eszpresszó Garázs

Több
14 éve 9 hónapja #67 Írta: SiD
SiD válaszolt a következő témában: Re: SiD Eszpresszó Garázs
Quick Mill Acquaviva 5000:



Tisztítás, vízkőtlenítés, szilikoncsövek cseréje.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #68 Írta: zass
zass válaszolt a következő témában: Re: SiD Eszpresszó Garázs
[answer author=SiD link=topic=309.msg7903#msg7903 msg=7903][/answer]
Hello!

Megkérdezhetem, hogy mekkora thermosztátot tettél bele? Sajnos hasonló problémával küzdök én is, elég szőke a produktum.

üdv

zass

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja - 14 éve 9 hónapja #69 Írta: SiD
SiD válaszolt a következő témában: Re: SiD Eszpresszó Garázs
[answer author=zass link=topic=309.msg8047#msg8047 msg=8047][/answer]
A thermoblokkon volt egy szabad menetes furat, oda tekertem be egy  100°C-os, csavarmenetes thermosztátot úgy, hogy egy fém alátétet is tettem a thermosztát és a thermoblokk közé.
Így már jóízű a végtermék. 107-essel is megpróbáltam, de az már overkill volt, szétégette a kávét.
Szerk.: ha a kérdés Gaggia Espresso-ra vonatkozik, ahhoz a 107-es lesz a nyerő.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #70 Írta: zass
zass válaszolt a következő témában: Re: SiD Eszpresszó Garázs
[answer author=SiD link=topic=309.msg8367#msg8367 msg=8367][/answer]
Köszi a választ. A kérdés nem Gaggiára vonatkozott, hanem egy ilyen Quick Mill 5000-re.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #71 Írta: SiD
SiD válaszolt a következő témában: Re: SiD Eszpresszó Garázs
[answer author=zass link=topic=309.msg8533#msg8533 msg=8533][/answer]
1000Ft-ért tudok adni olyan thermosztátot, amit én is tettem bele és jó lett vele.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja - 14 éve 8 hónapja #72 Írta: SiD
SiD válaszolt a következő témában: Re: SiD Eszpresszó Garázs
La Cimbali Junior D/1 (1989) felújítása.
Röviden a gépről: 2,5 literes HX-es bojler, vízhálózatról üzemelő konstrukció rezgőszivattyúval. Korabeli "adagolókamrás" dózis programozás. A cél: felújítás után vízhálózattól független működés.


kívülről egészen takaros




sajnos a kasztni alatt már nem olyan rózsás a helyzet

offline vízkőtlenítés kannáról

összeszerelés után erről a tartályról fog működni. az adagolókamra és a nyomáscsökkentő nem kerül visszaszerelésre, a bojler feltöltéséről egy külön rezgőszivattyú fog gondoskodni, így a gép akár csapolás közben is képes majd utántölteni a bojlert (eredetileg a hálózati víznyomásról ment ez a funkció), ha esetleg közben vizet vételezünk a forróvizcsapból.




a hőcserélő

a fej. közvetlenül a hőcserélőből van táplálva

a fűtőbetét nem deformált és szép vízkőmentes

tömítés helyett bekenték szilvalekvárral? a bojler legalább szép vízkőmentes, nem kell majd napokig áztatni citromsavba.
a bojler belső állapotából lehet rá következtetni, hogy azért foglalkoztak ezzel a géppel, de nem szakszerűen.
sok a gépben a nem eredeti méretű csavar, a tömítések helyett sziloplaszt, meg ki tudja mi volt, a biztonsági szelepek nem lettek időben kicserélve és a folyamatos szivárgásuk miatt tiszta rozsda lett a váz.
jópár csavart le kellett vágnom, mert nem lehetett kitekerni.
szerencsére lemezanyás megoldással van szinte minden a vázra szerelve.
jóformán minden csatlakozás vízköves volt, addig szivárgott míg végül maga a vízkő zárta el a szivárgás útját.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.368 másodperc