KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Kávéfőzőt, kávédarálót vásárolnék, de milyet vegyek?

Több
15 éve 5 hónapja #43 Írta: admin
admin válaszolt a következő témában: POD-os kávék, kávépárnák
Valaki említette, hogy azt tapasztalta eddig, hogy szinte az összes pod gyorsan jön le.
Mostanában nem használtam a pod-os gépet, de mivel tegnap a hoventán vettem musetti-t gondoltam kipróbálom.

Jelentem mindenféle trükk nélkül, szépen tökéletes idő alatt jött le.

Espresso:La Pavoni Europiccola (1967), Saeco Odea GiroKávédaráló:Mahlkönig Vario, Hario Mini Mill, Zassenhaus, és más kézihajtányokAlternatív kávékészítés: AeroPress, Hario V60, French Press, Bialetti Brikka, dzsezva

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #44 Írta: blaze
blaze válaszolt a következő témában: Válasz:POD-os kávék, kávépárnák
es izre milyen ?
mennyibe volt ?

Gaggia Baby PID, Niche Zero "Midnight Black"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #45 Írta: admin
admin válaszolt a következő témában: Válasz:POD-os kávék, kávépárnák
1700.- volt egy 24db. Ízre nem volt rosz, de nem voltam elájulva. Igazából akkor tudok nyilatkozni, ha már többször is megkóstolta.

Pod-ból az eddigi legjobb amiket kóstoltam, talán a molinari volt, de most kaptam pascuccit, és cellinit (nem kóstoltam). Finom volt még a manuel is.

Espresso:La Pavoni Europiccola (1967), Saeco Odea GiroKávédaráló:Mahlkönig Vario, Hario Mini Mill, Zassenhaus, és más kézihajtányokAlternatív kávékészítés: AeroPress, Hario V60, French Press, Bialetti Brikka, dzsezva

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #46 Írta: jobog
jobog válaszolt a következő témában: Válasz:POD-os kávék, kávépárnák
"hoventán vettem musetti-t"

Musettiből vagy tízfajta van.

Én meg vettem tegnap egy 600-as Mercedest.








Illetve egy liter motorolajat, de betölthetném a hatszázas Mercimbe is - ha volna. Igazából Trabantba lesz keverékbenzinnek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #47 Írta: admin
admin válaszolt a következő témában: Válasz:POD-os kávék, kávépárnák
Na jó... Evoluzione 100% arabica...remélem így megfelel :) . Nem rossz de nem voltam elájulva, majd még tesztelgetem. Nem voltak túl rugalmasak a standon, csak dobozra lehetett venni, és pl. nen volt, hogy tessék itt van pár minta kóstold meg, aztán ha jó hajrá.

Azért meg nem akartam több dobozzal venni, hogy csak álljon, mivel javarészt maradok a hagyományos eszpresszó főzésnél, a podot inkább ismerkedni használom, illetve választékbővítésnek.

Ma reggel pedig megkóstoltam amit a pascuccinál kaptam "gold"-ot, hát az nagyon bejött (ja és nem azért mert ott egy kedves úriember fogtam és a kezembe nyomott egy csomót az összes típusból, annak ellenére, hogy jeleztem, hogy szeretnék vásárolni), kellemes, lágy, kifejezetten az édes ízvilágú kávék közé tenném, semmi keserűség, vagy savanyúság.

Espresso:La Pavoni Europiccola (1967), Saeco Odea GiroKávédaráló:Mahlkönig Vario, Hario Mini Mill, Zassenhaus, és más kézihajtányokAlternatív kávékészítés: AeroPress, Hario V60, French Press, Bialetti Brikka, dzsezva

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #48 Írta: jobog
jobog válaszolt a következő témában: Válasz:POD-os kávék, kávépárnák
A musetti podok ízben jelentősen eltérnek egymástól, nem egy iskola, mind más, és a robuszta arányból sem lehet semmire következtetni náluk. Nem rendeződnek egy íz-sorba úgy mint pl. a Mokambo tesztnél tapasztaltam.

Nekem az Evoluzione (100%) a Cremissimo ( 70-30) és a 201-es (20-80)tetszenek.

Az Evo-Cremi ízre, árra ideális tisztaarabica-robusztás páros ha reggelről egy viszonylag markánsabb koffeinesebb, reggeli után lágyabb tisztaarabica kávét kívánunk.

A 201-es a maga 29 forintos árával tudtommal a piac legolcsóbb podja, és finom. Sok triplaárú nagyenevet lenyom. Pedig a Musetti ezt nem is márkanévvel árulja, hanem csak mint 201-est, dobozán-zacskóján meg sem jelenik a Musetti név. Sztem büszkén vállalhatnák.

Ár-érték arányban versenytárs nélkül győztes.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.782 másodperc