KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Otthoni kávépörkölés

Több
11 éve 10 hónapja #43 Írta: SiD
SiD válaszolt a következő témában: Re: Otthoni kávépörkölés
[answer author=paljoc link=topic=385.msg39590#msg39590 msg=39590][/answer]
Azt, hogy kell? IKEA széken ülsz és közben Glöggöt kortyolgatsz?  >:D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #44 Írta: thirdcrack
thirdcrack válaszolt a következő témában: Re: Otthoni kávépörkölés
[answer author=paljoc link=topic=385.msg39575#msg39575 msg=39575][/answer]

Bocs rég jártam erre. Nem tom, hány kísérletre elég a "szállítmány", de én a try and error alapján közelítgetek. Ha meg "todja" a cimbi, mit akar, akkor azt csinálom. 50-en belül van, amit én pörköltem (Sweet Maria's és Burman kisadagosok, illetve Sandalj teszterminták ezeknél nincs mód a kísérletezgetésre. Ami annyi volt, hogy több körre is futotta, az kb 12 féle arabika.).

Fingom nincs ezeknek, mi kéne. De majd remélem, beszámolsz róla!

Kávé Palesztínából? Craaaaazy :-).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #45 Írta: paljoc
paljoc válaszolt a következő témában: Re: Otthoni kávépörkölés
[answer author=thirdcrack link=topic=385.msg39633#msg39633 msg=39633][/answer]
2x30dkg az egész, 4 pörkölés lesz belőle. Közben megkaptam az instrukciót küldőtől.  :)

Catler ES9010 Dual Boiler-AeroPress-Iwaki Cold drip-Mazzer Super Jolly-Catler CG 8030 Smart Grinder Pro-Gene Café roaster

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #46 Írta: SiD
SiD válaszolt a következő témában: Re: Otthoni kávépörkölés
thirdcrack!

próbálgattad önmagában a közösen vásárolt Ugandát?
én eddig világosra pörköltem, de igény volt a sötétebb pörkölésre, ezért egy adagot elvittem a második recsegésben kb fél percig. 2 nap után minimális olajkiválás látható a szemeken.
eszpresszónak elkészítve sötét vörösesbarna krémet ad, ami szemmel láthatóan és füllel hallhatóan is pezseg (még 2 nap után is), az ízekben pedig ott van a fajtára jellemző fura fás-földes íz.

ez nálam tipikusan az a kávé, amit pihentetni kell akár 1 hétig is. nálad mi a helyzet?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #47 Írta: thirdcrack
thirdcrack válaszolt a következő témában: Re: Otthoni kávépörkölés
[answer author=SiD link=topic=385.msg40044#msg40044 msg=40044][/answer]

Szeva Szabolcs!

Nekem az Uganda - mondtam még a vásárlása előtt is - nagyon ízlik. Én eddig franciára illetve még sötétebbre 1-1,5 perc 2 reccsenésben pörköltem. Legközelebb igyekszem valamit mellette is fogyasztani, hogy kitartson egy hétig :-))))))))). Ígérem, vissza fogok jelezni.

Üdv!

G.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #48 Írta: SiD
SiD válaszolt a következő témában: Re: Otthoni kávépörkölés
[answer author=thirdcrack link=topic=385.msg40045#msg40045 msg=40045][/answer]
4 nap telt el és most kezd letisztulni a sötétre pörkölt Uganda. még nem az igazi, szerintem pár nap még kell neki. a lefolyás már nyugodtabb, a crema sem pezseg. ami érdekes, hogy iszonyú alacsony vízhőmérsékleten kell csapolni. a Gaggiánál a 105°C a joker PID beállítás, innen szoktam lefelé vagy felfelé elindulni. ennek a kávénak 95-97°C a legjobb, ami nagyon alacsonynak számít (mivel ez nem vízhőmérséklet, hanem a bojler oldalfalában mért érték).

ma csináltam kíváncsiságból egy extra sötét pörkölést egy 60% Santo Domingo, 20% Uganda, 20% Columbia blendből. le is kóstoltam azonnal, de ez pl. totál értékelhetetlen frissen (mondjuk pihentetés után sem lesz a kedvencem ez a sötét vonal).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.406 másodperc