KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
14 éve 6 hónapja #169 Írta: SiD
SiD válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Nekem csak jó tapasztalataim vannak a kerámiatárcsás darálóval szerelt automatákkal. A jobb minőségű őrlemény miatt kevésbé hajlamosak a befulladásra és a daráló üzemelése is sokkal csendesebb.

Eddig 2db Odea Go-m volt, az elsőnek csöpögős volt a gőzcsapja, a másodikkal nem volt ilyen gondom. Mindkét gépre jellemző volt, hogy gyárilag nagyon durva szemcseméret tartományba voltak állítva a darálók. Miután ezt korrigáltam, nagyon jó kávét főztek.
Most van egy S-Class Incanto Rondo-m, ennek valaki már belőtte a darálóját korábban vagy a gyárban jól szerelték össze, mert ezen a gépen semmit nem kellett tuningolnom, úgy jó, ahogy van.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja - 14 éve 6 hónapja #170 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

Szia!

Három részre bontottam a mondatot a kérdésnek megfelelően, és beszúrtam a válaszokat:
Hallottam, hogy a kerámia darálójuk nem olyan jó, mint az acélkésesek,
 -sokkal halkabb a darálási folyamat, a finomság ugyanúgy állítható,

meg a gőz beszáll a kávétartóba oldalt,
  -a kávétartó felül helyezkedik el, és csak felül nyitható a teteje,

a központi egységük meghibásodásra hajlamos.
  - három év garanciát adnak a Talea központi egységére.


Minden eladó szerintem jutalékos rendszerben dolgozik, és ha eladhat valakinek egy 200.000 forintos Jura gépet, akkor nem fogja ajánlani neki a 120.000 forintos Saeco kávéfőzőt. Az is igaz, hogy halvány fogalmuk sincs a felépítéséről, annyit tudnak róla amennyi a kezelési útmutatóban levan írva. ( Néha még annyit sem.) Életükben nem láttak szétszedett kávéfőzőt, nincsenek tisztában a működési folyamattal sem.
SBS krémesítő rendszerű, SiD készített videót egy SBS rendszerű Saeco kávéfőzési folyamatáról. Ezen a linken megtekintheted ha még nem lapoztál vissza egy oldalt ebben a topicban:

További reklámra ezek után szerintem nincs szükség.

NB.: a gép helyes beállításához egy kis szakmai ismeret illetve tapasztalat azért szükséges!


"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #171 Írta: Monyesz
Monyesz válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=secondbolt link=topic=284.msg13724#msg13724 msg=13724][/answer]
Általában nem eladót, hanem szervizest kell megkérdezni, milyen típushibái vannak egy készüléknek. Vagy használókat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #172 Írta: admin
admin válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=secondbolt link=topic=284.msg13724#msg13724 msg=13724][/answer]
remélem összejön a kapcsolat, és akkor az automatákról is bővebb tapasztalat lesz, illetve töbet lehet olvasni róluk.

addig is hallgass secondbolt és sid mester tanácsaira, ők valóban láttak már vagy két ilyen gépet :D

Espresso:La Pavoni Europiccola (1967), Saeco Odea GiroKávédaráló:Mahlkönig Vario, Hario Mini Mill, Zassenhaus, és más kézihajtányokAlternatív kávékészítés: AeroPress, Hario V60, French Press, Bialetti Brikka, dzsezva

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #173 Írta: admin
admin válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=admin link=topic=284.msg13729#msg13729 msg=13729][/answer]
Ma beszéltem a Saeco forgalmazóval, de ahogy kivettem a szavaiból egyhamar nem lesz a dologból semmi.

Secondbolt véleményed szerint melyik automaták jók még amivel érdemes lehet foglalkozni, mert akkor megkeresem őket is?

Espresso:La Pavoni Europiccola (1967), Saeco Odea GiroKávédaráló:Mahlkönig Vario, Hario Mini Mill, Zassenhaus, és más kézihajtányokAlternatív kávékészítés: AeroPress, Hario V60, French Press, Bialetti Brikka, dzsezva

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #174 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=admin link=topic=284.msg13740#msg13740 msg=13740][/answer]
Szevasz!

Őszintén szólva, személy szerint három típusra adom le a voksomat. Saeco, Jura, Schaerer. Ezeknél hagyományai vannak a gépgyártásnak, folyamatos fejlesztés alatt vannak a gépek. Nagyon sok klón létezik, illetve az említett gépek alapjait felhasználva készítettek néhányan egy új konstrukciót, nem túlzottan nagy sikerrel. Meghibásodás, karbantartás, kapcsolat, alkatrészellátás stb. szempontjából is nézve a fenti márkák a piacvezető katategóriába tartoznak automaták terén.
A tesztre van ötletem, légyszi majd az e-mailomon privátban jelentkezni, aztán onnan megbeszéljük az egészet.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.619 másodperc