KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
14 éve 6 hónapja #193 Írta: albika
albika válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=Monyesz link=topic=308.msg14019#msg14019 msg=14019][/answer]
Szia! A pontos tipus Clatronik KA-V 2936

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #194 Írta: Monyesz
Monyesz válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=albika link=topic=308.msg14022#msg14022 msg=14022][/answer]
Letöltöttem a használatiját, majd átolvasom.
Megszoktad csinálni a vízkőtelenítést, illetve amit írnak időszakos karbantartást ?
Amúgy a Clatronic biztos, hogy valakitől licenszeli ezt a gépet, mert maga nem tervez-készít ilyeneket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #195 Írta: Monyesz
Monyesz válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=albika link=topic=308.msg14022#msg14022 msg=14022][/answer]
Haha, a Bomann CB 2002 is ugyan ez !
Ezt nézegesd, ha érted a németet, akkor hasznos lehet:
www.kaffeevollautomaten.org/kaffeemaschi...nic/36_kav_2936.html

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #196 Írta: albika
albika válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=Monyesz link=topic=308.msg14037#msg14037 msg=14037][/answer]
Szia!Szétszedtem átnéztem vizkő nem volt rajta, összeraktam ugyan az volt.Vettem egy másik ilyent alkatrésznek, abból az összes hőfok érzékelőt a kapcsolókat és az elektromos panelt is kicseréltem de ugyanaz.Annyival lett rosszabb hogy minden kávé után ki és vissza kell kapcsolni hogy főzzön ujra!Az alkatrészek egyébként olaszok mind.Várom az ötleted! Köszi szia!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #197 Írta: albika
albika válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=Monyesz link=topic=308.msg14038#msg14038 msg=14038][/answer]
Megnéztem a német oldalt de nem tudok németül ezért forditó progit használtam!Választ nem kaptam, de jól szórakoztam a forditáson.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #198 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
[answer author=albika link=topic=308.msg14039#msg14039 msg=14039][/answer]
Szia!
A vízkő nem rajta, hanem benne van. Mármint a kazánban, és ezt csak akkor látod, ha a kazánt is szétszeded.
A német kezelésin keresd meg a "Brühtemperatur" részt, és annak megfelelően állítsd be a főzési hőmérsékletet. Tehát a nyíl a jobb oldalon legyen. A kazánból kifolyó víz hőmérsékletét is meg kell mérni egy arra alkalmas multival vagy infrás hőmérővel. Ellenőrizni kell a hőmérséklet korlátozókat, termosztát vagy termoszenzoros kivitel, hány foknál kapcsol ki illetve be, és a kazánon a hőközlő paszta állapota milyen. A szenzorok rendesen a helyükön vannak-e, illetve vissza kell tenni azt a panelt amelyik a hőmérséklet csökkenésére bekapcsolta a fűtést. Ha esetleg termoszenzoros, akkor meg kell mérni hidegen és rögtön kikapcsolás utáni állapotban a szenzor ellenállását.
Ha termosztátos kivitelű, akkor nézd meg azt, hogy hány fokos hőkioldók vannak a kazánon.
Lehet kapni automata kávéfőzőkhöz való vízkőoldó folyadékot, azzal a kazánt vízkőteleníteni kellene, lehet hogy nagyon vízköves a kazánja is.  

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 1.034 másodperc