KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

SiD Eszpresszó Garázs

Több
13 éve 7 hónapja #133 Írta: SiD
SiD válaszolt a következő témában: Re: SiD Eszpresszó Garázs
Egyelőre tele van a garázs félroncs kávégépekkel. Ideje kicsit kisöprögetni.  ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 7 hónapja #134 Írta: SiD
SiD válaszolt a következő témában: Re: SiD Eszpresszó Garázs
ma egyébként visszaalakítottam a Maximatic-ot rezgőszivattyúsra (az utóbbi pár hónapban egy Faema forgószivattyúról hajtottam).
a légyeg, hogy nem a gyári rezgőszivattyúját kapta vissza, hanem egy EX4-es Ulka-t, ami kb olyan alacsony vízszállítással bír, mint a leszabályzott forgószivattyú.
a kísérlet lényege, hogy érezek-e majd változást a kávéban.

egy biztos, a rezgőszivattyú hangosabb, pedig a Maximatic rezgőszivattyú felfogatása eléggé ügyes, rezgéscsillapítós megoldás és az EX4-es is valamelyest halkabb, mint a gép eredeti Fluid-o-Tech szivattyúja.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 hónapja #135 Írta: Tomrider
Tomrider válaszolt a következő témában: Re: SiD Eszpresszó Garázs
Megjött ma az Orphan-tól a csomag, pedig már kezdtem lemondani róla...
Két hét alatt, de itt van.
A hétvégén nekiállok, és szétborítom a Caraveleket (nem mintha bonyolult lenne), kicserélek mindent amit rendeltem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #136 Írta: Tomrider
Tomrider válaszolt a következő témában: Re: SiD Eszpresszó Garázs
[answer author=Tomrider link=topic=309.msg22477#msg22477 msg=22477][/answer]
Kicsit kacifántosra sikeredett, de ma mindkét Caravel müködik  bdown
Az orphan-tól rendelt tömítéskészlet nem bizonyult jó választásnak, mostanra sikerült egy kivételével mindet kivégeznem  ::hmm::
Az a baj vele, hogy rendkívül vékony és gyenge anyagból készül a gyárihoz képest, és egy kicsit jobban tömörítve, és/vagy finomabbra darálva, gyakorlatilag kireped a pereme...Mire ezt megtanultam az összes világgá ment.
Pénteken felhívtam superseal-ékat és miután délelőtt leadtam a rendelést a mai napon kihozta a GLS az új tömítéseket  ;D
Ma mindkettőt összeraktam, és úgy működik mint újkorában
Van egyébként egy garnitúra tömítésem hozzá, eladó  (2500/2db) !
Hamarosan elkészül a két mahagóni kar hozzá, és akkor eladó lesz az egyik.
Mellékletek:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #137 Írta: Tomrider
Tomrider válaszolt a következő témában: Re: SiD Eszpresszó Garázs
A képen balról jobbra:
eredeti, orphan, superseal

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 hónapja #138 Írta: SiD
SiD válaszolt a következő témában: Re: SiD Eszpresszó Garázs
[answer author=Tomrider link=topic=309.msg23976#msg23976 msg=23976][/answer]
EPDM-ből csináltattad?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.257 másodperc