KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

SiD Eszpresszó Garázs

Több
9 éve 7 hónapja #859 Írta: szabpeti
szabpeti válaszolt a következő témában: SiD Eszpresszó Garázs
Sziasztok,

egy Gaggia Evo PID-esítésében lennék érdekelt. Tudnátok segíteni, hogy ennek pontosan mi a menete, kihez forduljak, és kb. milyen költsége van?

Nagyon köszönöm,

Péter

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja #860 Írta: SiD
SiD válaszolt a következő témában: SiD Eszpresszó Garázs
Gaggia PID-elésről van sok tutorial az interneten.
az alkatrészek beszerezhetők ebay-ről.
Sajnos az Evo nem tökéletes alany PID-elésre, mert felfűtéskor a fejszelepen elcsöpög némi víz a bojlerből, így a bojler vízszintje nem állandó (így a bojler hőtárolási kapacitása sem), amivel a PID nem tud mit kezdeni. Ebből az következik, hogy nem biztos, hogy stabilan fogja tartani a beállított értéket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja #861 Írta: szabpeti
szabpeti válaszolt a következő témában: SiD Eszpresszó Garázs
Szia,

nagyon köszönöm a választ! Igazából azért érdeklődök, mert a leírásokat olvasva kicsit tartok a hőigényesebb arabikák elkészítésétől, és erre a PID egy kézenfekvő megoldásnak kínálkozott. De ha jól értem, az EVO-nál te inkább azt javaslod, hogy hagyjam a PID-et, és inkább temp-surfing-gel kísérletezzek a megfelelő hőfok eléréséhez. Remélem, hogy egy EVO is alkalmas erre.

És még egy kérdés: szerinted mi az az alsó szint a gépeknél, ahol van értelme a PID-nek?

Köszönöm előre is,

Péter

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja #862 Írta: blaze
blaze válaszolt a következő témában: SiD Eszpresszó Garázs

szabpeti írta: Szia,

nagyon köszönöm a választ! Igazából azért érdeklődök, mert a leírásokat olvasva kicsit tartok a hőigényesebb arabikák elkészítésétől, és erre a PID egy kézenfekvő megoldásnak kínálkozott. De ha jól értem, az EVO-nál te inkább azt javaslod, hogy hagyjam a PID-et, és inkább temp-surfing-gel kísérletezzek a megfelelő hőfok eléréséhez. Remélem, hogy egy EVO is alkalmas erre.

És még egy kérdés: szerinted mi az az alsó szint a gépeknél, ahol van értelme a PID-nek?

Köszönöm előre is,

Péter

Használtam EVO-t simán elbír egy hőigényes arabikával.
A felfűtési ciklusokat figyeld, meg maximum tegyél bele egy hőmérőt. (Conrad pld.)
PID-elni Gaggia Baby-től szokták a gépeket.

Gaggia Baby PID, Niche Zero "Midnight Black"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja #863 Írta: szabpeti
szabpeti válaszolt a következő témában: SiD Eszpresszó Garázs
Köszönöm, Blaze, ez jó hír. :) Olvasgattam, próbálkozom kitanulmányozni a temp-surfinget, csak egy kicsit elakadtam. Azt szoktátok mondani, hogy a Gaggia-kon a max. hőmérséklet a felfűtés kikapcsolása után 30 mp-cel van, ill. hogy a felfűtést lehet kicsit elősegíteni a gőzölőgomb bekapcsolásával. Ami a gondom az, hogy honnan tudom, hogy mikor kapcsol ki a felfűtés? Ezt jelzi bármilyen lámpa? Mert ha csupán a fűtés kikapcsolásakor jelentkező kattanó hangra hagyatkoznék, azt nagyon könnyen eltévesztem a kávégép alapzaja mellett. Szóval bármi más támpont van a max. hőmérséklet elérésére?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 6 hónapja #864 Írta: szabpeti
szabpeti válaszolt a következő témában: SiD Eszpresszó Garázs
Hm, és még egy kérdés: van valami olyan tuning, amit érdemes elvégezni egy Gaggia EVO-n?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.220 másodperc