KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

SiD Eszpresszó Garázs

Több
14 éve 6 hónapja - 14 éve 6 hónapja #97 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Re: SiD Eszpresszó Garázs

SiD! Mi az a furat ami a Cimbali főzőfejében előre jön és a végén egy csavarral cvan lezárva? Ezt szemben állva a géppel pont középen láthatod. Mi célt szolgál?
Rajz itt:
www.home-barista.com/espresso-machines/c...rytime-why-t603.html

Sziasztok!
Ha jól látom akkor senki nem adott erre a kérdésre választ, pedig szerintem nagyon egyszerű. (Legalábbis én így képzelem, de előfordulhat hogy nem igaz.)  ???
Javítottam egy Fiorenzatot, és annyira elvoltak a járatok a fejben dugulva, hogy ha jól emlékszem akkor egy 4 mm-es fúróval kellett itt a kávét kifúrnom a fejből! A fej járatainak a készítésekor innen fúrnak egy átmenő furatot, majd ehhez a furathoz fúrják ki azt a járatot, ami a kávétartó kar fölé szállítja a vizet.
Ha leveszed a fejet és kihajtod az imbuszcsavart, beledugsz egy drótot, akkor meglátod azt, hogy ha nincs a fejen alul rajta a mágnesszelep vagy egyéb szelep, akkor ez a fej alatt fog kijönni, és ott a középen levő furaton keresztül kapja a vizet.
Remélem érthetően írtam le, de csak  akkor lesz ez szerinten pontosan érthető, ha látod azt amit ezen útmutató alapján csinálsz, és kíváncsi vagy a fejben a víz útjára.
Tehát ez egy gyártási és tisztítási segédjárat szerepét tölti be, ellenőrzési célokat is szolgál a víz megjelenéséhez.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #98 Írta: jobog
jobog válaszolt a következő témában: Re: SiD Eszpresszó Garázs
Köszönöm a választ. Sejtettem, hogy nem csak úgy ok nélkül létezik az a járat ott.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #99 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Re: SiD Eszpresszó Garázs
[answer author=jobog link=topic=309.msg11880#msg11880 msg=11880][/answer]
Javítás nélkül én is csak találgatásokba bocsátkoztam volna ennek a szerepéről.
Amikor javítani kellett, akkor egyből rájöttem ennek a feladatára. Az általam javított Fiorenzato ugyanolyan fejjel rendelkezik mint az Expoligon honlapján található ECM kávéfőző , de szerintem SiD sokkal több karos gépet javított mint én. Ebből kifolyólag Ő jobban külömbséget tud tenni az egyes fejek felépítésében mint én, de szerintem gyártástechnológiai szempontból ennek a furatnak a feladata mindegyik fejnél ugyanaz.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #100 Írta: SiD
SiD válaszolt a következő témában: Re: SiD Eszpresszó Garázs
[answer author=secondbolt link=topic=309.msg11881#msg11881 msg=11881][/answer]
igen, ez a nyílás valóban a víz útvonalába nyílik és tisztításkor tényleg jól jöhet. szerencsére ennyire eldugult fejjel még nem találkoztam.
az E61-es fejen is van ilyen:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #101 Írta: Paquito
Paquito válaszolt a következő témában: Re: SiD Eszpresszó Garázs
Sziasztok!

Még nem teljesen, de azért engem is elkapott már a gépszíj... Anno javaslatotokra megvettem az Electro Worldben a Gaggia Evo-t, azóta már át is alakítottuk darált kávésra kapszulásról, van benne OPV is, profi felső szűrő is.

Az OPV-t viszont szerintem nem sikerült jól belőnünk, műszer hiányában nem is igazán fog ez menni. Ki tudna ebben segíteni nekem?

A válaszokat előre is köszönöm:

Paquito

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #102 Írta: SiD
SiD válaszolt a következő témában: Re: SiD Eszpresszó Garázs
[answer author=Paquito link=topic=309.msg13036#msg13036 msg=13036][/answer]
Hozd el hozzám és beállítom! Helyben megvárható, pár perc alatt megvan. Hívj telefonon egyeztetés végett: 06209238655

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Oldalmegjelenítési idő: 0.218 másodperc