KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
5 éve 4 hónapja #8941 Írta: Ubul
Ubul válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!
Használt,felújított kávégépet tervezek venni, karácsonyra, ajándékba. Abszolút ismeretlen számomra a téma attól a kevés infótól eltekintve, amit itt-ott neten összeszedtem. Az alábbi három gép közül Ti melyiket választanátok?

Saeco Xsmall
Saeco Odea Giro
DeLonghi Magnifica

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv:
Ubul

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 4 hónapja #8942 Írta: zamiere
zamiere válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Én az Odeát választanám, egy fokkal jobbnak tűnik mint az Xsmall. A Talea Ringet dicsérik még.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 4 hónapja #8943 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

Adamka86 írta: Helló, nekem egy delonghi primadonna esam 6600 as gépem van. A következő hibakódot hozza a gép less Coffee és darálás után nem főzi le a kávét. Valakinek ötlet hogy mi a baja?


Szia!
Kevés az őrlemény. Állítsd durvábbra a darálót.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 4 hónapja #8944 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

LaszloDobos írta: Sziasztok, van egy delonghi Caffe Corso gépem, aminél a daráló nem indul el. Darálót lepróbáltam külön (gépből kiszedve), daráló teker, működik rendesen, tehát elektronika gondja lesz. Van valakinek kapcsolási rajza hozzá? Első blikkre a TY3 (T4 3570) triakot cseréltem, de továbbra sem jó. Valakinek egy gyors tipp, hogy mi szokott ezekben letérdelni? Köszönöm!


Szia!
Típusa válogatja a panelt. Ha van benne ULN2004, akkor a másik triac a TY1. A gate lábakon általában van két-két ellenállás, azokat is nézd meg.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 4 hónapja #8945 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

kotovics írta: Sziasztok
Saeco Syntia elektronikában van valaki aki nagyon képben van?
Hiba az, hogy mindig azt érzékeli hogy nincs benne kv bab a tartályban. Ha jól tudom azt figyeli, hogy adott idő alatt mennyit fordul a daráló, és ha túl sokat forog adott időn belül, azt Ő úgy veszi hogy a daráló üresen pörög, (könnyen jár).
Na most ez a gép minden darálás végén azt jelzi hogy kifogyott a kávébab a tartályból.
Darálót már komplett cseréltem, de nincs javulás. Valakinek valami konkrét tanács esetleg?


Szia!

A dolog kissé összetetteb, mert nem csak a fordulatot figyeli a proci, hanem az áramfelvételt is. Matematikai algoritmus alapján dönti el azt, hogy az adott beállításhoz az áramfelvétel és a fordulatszám megfelelő-e.
Tedd durvábbra a darálót, növekedni fog az áramfelvétel. Előtte illene a kerámiatárcsákat megtisztítani a daráló szétszedése után.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 4 hónapja #8946 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

Ubul írta: Sziasztok!
Használt,felújított kávégépet tervezek venni, karácsonyra, ajándékba. Abszolút ismeretlen számomra a téma attól a kevés infótól eltekintve, amit itt-ott neten összeszedtem. Az alábbi három gép közül Ti melyiket választanátok?

Saeco Xsmall
Saeco Odea Giro
DeLonghi Magnifica

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv:
Ubul


Szia!

Én az XSmall géppel szimpatizálok. A hozzám került gépek közül az XSmall készítette a jobb kávét a másik kettővel szemben.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.508 másodperc