KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
5 éve 3 hónapja #8995 Írta: bogyó
bogyó válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Köszi a tanácsot, beszerzem a kellékeket, és megpróbálom orvosolni a problemát....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 3 hónapja #8996 Írta: Voice24
Voice24 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Köszi, én is szétszedném, de laikusként nem tudom, hogyan kellene nekiállni. Van erről valami videó vagy szájbarágós leírás?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 3 hónapja #8997 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

Voice24 írta: Köszi, én is szétszedném, de laikusként nem tudom, hogyan kellene nekiállni. Van erről valami videó vagy szájbarágós leírás?


Egy laikusnak: 4 db ovál csavar, és a tetők alatt 1-1 sűlyesztett fejű csavar eltávolítása után levehető a tető, valamint az oldalsó borítások. Aztán befejezhetsz ennél a pontnál mindent.

Mit csinálsz a kazán megbontása után az "O" gyűrűkkel? Mit csinálsz a Legris csatlakozóval ha szivárog a víz nyomás alatt? Mit csinálsz a víz/gőzcsappal ha törött a kazánba menő része? Előveszel a fiókból mindent és kicseréled?
Mit csinálsz akkor, ha a kazánba beleszakad valamelyik csavar?

A szájbarágós leírás a következő: ne vedd sértésnek mivel nem ismerem szakmai képességeidet, de jobban jársz akkor ha egy olyan szervízbe adod be a gépet, akik már szereltek Jurákat.
Kérhetsz árajánlatot róla mert ez kis műszaki érzékkel kicserélhető otthon is:
kavegepbolt.hu/Jura_csavart_kazan_komplett

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 3 hónapja #8998 Írta: Voice24
Voice24 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

secondbolt írta: Ha jól emlékszem, akkor ez csavart kazános. Én szétszedném a kazánt, és vízkőteleníteném. Meg fogsz lepődni a kazán belsején.......


Bocsi, de ezen írásod alapján értelmeztem úgy ("meg fogsz lepődni"), hogy ez akár házilag is kivitelezhető. Nyilván nincs otthon speckó csavarhúzóm, ahogy alkatrészem sem, és egy kávégép belsejét illetően tényleg laikus vagyok. Amúgy amire gondoltál, a kazán vízkőtelenítése teljesen mást takar, mint a gép által bizonyos időközönként végrehajtott program?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 3 hónapja #8999 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

Voice24 írta:

secondbolt írta: Ha jól emlékszem, akkor ez csavart kazános. Én szétszedném a kazánt, és vízkőteleníteném. Meg fogsz lepődni a kazán belsején.......


Bocsi, de ezen írásod alapján értelmeztem úgy ("meg fogsz lepődni"), hogy ez akár házilag is kivitelezhető. Nyilván nincs otthon speckó csavarhúzóm, ahogy alkatrészem sem, és egy kávégép belsejét illetően tényleg laikus vagyok. Amúgy amire gondoltál, a kazán vízkőtelenítése teljesen mást takar, mint a gép által bizonyos időközönként végrehajtott program?


Az általam mellékelt linken látható kazán kicserélhető akár otthon is, mivel ahhoz semmi alkatrész nem szükséges.
Ha viszont a régit kell szétszedni, azt inkább a szervizre kellene hagyni.
A vízkőtelenítő program nem képes az idősebb gépek kazánjaiban lerakódott vízkő teljes eltávolítására. A manuális tisztítás megoldja ezt a problémát.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 3 hónapja #9000 Írta: gaboca75
gaboca75 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

natloz írta:

gaboca75 írta: sziasztok.Nemrégiben vásároltam egy jura f50 gépet használtan.Szervizelve
garival.Nagyon tetszik jó és finom kávét főz.Egy dolgot viszont nem tudok vagyis nem értek ebben kérném a segítségeteket.Azt vettem észre pl bekapcsolás után kér egy átmosást.Ha ilyenkor teszek egy poharat a kifolyócső alá (hogy ne a tálcába folyjon a víz)majd utána főzök egy vagy két kávét.Akkor is van minimális viz a csepegtető tálcába.Én úgy vettem észre hogy a hátsó részére csepeg a tálcának valahonnan felülről.Rákérdeztem ahonnan vásároltam azt mondták ez teljesen normális.Tényleg az?


Így van, teljesen normális. Az összes automata kávégép így működik, hogy kávéfőzés után a csepptálcába kerül egy kevés víz.

Amúgy tegnap szétkaptam hátha többet látok.Akitől vettem elvileg adott rá 6 hónap garanciát.Rá irtam hogy folyik a viz belőle.Azt irta vissza annak úgy is kell lenni.Mikor irtam neki hogy ebből szerintem nagyon folyik meg hát igérte a garanciát nem e nézné meg azóta nem válaszolt se a telefont nem veszi fel.Pár dolog amit láttam a gép belsejébe.Én úgy vettem hogy elvileg felújított gép.Ahhoz képest a központi egység szerintem ki sem lett véve a helyéről kívülről lefújták a szagáról ítélve WD40-el.Pedig ha jól tudo ezt inkább szilikon zsírral szokták kenni.Amit még hibának láttam,központi egységben ahova a kávét tömöriti nem tudom mi a neve (barna műanyag hengerszerü)azon van két mély huzás.Itt gondolom a tömítés nem sokat tömít.meg mintha a leeresztő szelepnél mindenhol nedves lett volna.gondolom ott sem volt tömítés csere.Valószínű a húzások miatt komplett tömítés csere sem oldaná meg a problémát.megpróbálok központit szerezni bele kompletten.Sajnos eddig azt hittem csak auto javításnál vannak ilyen kokány mesterek,de ezek szerint lassan senkiben nem lehet megbízni....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.593 másodperc