KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
5 éve 3 hónapja - 5 éve 3 hónapja #9001 Írta: Bushley
Bushley válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok,
remélem jó helyen járok a kérdésemmel. Melóhelyre szeretnék venni egy használt, automata kávégépet, amitől sokat nem várok, várunk mindössze annyit, hogy egy elfogadható espressó készítsen. (illetve kicsit hosszabb ~40ml körüli italokat) Occó de iható kávéból (7-8e ft/kg), profi szűrt vízből, napi 10-12 adagot.

Idáig túl könnyű.... Mindemellett fontos lenne, hogy -a feltételeknek megfelelő- lehető legolcsóbb gépet keresem, ami viszonylag megbízható és betegeskedése esetén javítható.


Köszönöm a tippeket. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 3 hónapja #9002 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

gaboca75 írta:

natloz írta:

gaboca75 írta: sziasztok.Nemrégiben vásároltam egy jura f50 gépet használtan.Szervizelve
garival........


Így van, teljesen normális. Az összes automata kávégép így működik, hogy kávéfőzés után a csepptálcába kerül egy kevés víz.


Amúgy tegnap szétkaptam hátha többet látok.Akitől vettem elvileg adott rá 6 hónap garanciát.Rá irtam hogy folyik a viz belőle.Azt irta vissza annak úgy is kell lenni.Mikor irtam neki hogy ebből szerintem nagyon folyik meg hát igérte a garanciát nem e nézné meg azóta nem válaszolt se a telefont nem veszi fel.Pár dolog amit láttam a gép belsejébe.Én úgy vettem hogy elvileg felújított gép.Ahhoz képest a központi egység szerintem ki sem lett véve a helyéről kívülről lefújták a szagáról ítélve WD40-el.Pedig ha jól tudo ezt inkább szilikon zsírral szokták kenni.Amit még hibának láttam,központi egységben ahova a kávét tömöriti nem tudom mi a neve (barna műanyag hengerszerü)azon van két mély huzás.Itt gondolom a tömítés nem sokat tömít.meg mintha a leeresztő szelepnél mindenhol nedves lett volna.gondolom ott sem volt tömítés csere.Valószínű a húzások miatt komplett tömítés csere sem oldaná meg a problémát.megpróbálok központit szerezni bele kompletten.Sajnos eddig azt hittem csak auto javításnál vannak ilyen kokány mesterek,de ezek szerint lassan senkiben nem lehet megbízni....


Hát igen..... Én már sokszor leírtam itt a fórumon azt, hogy a jófogásos-vaterás hirdetések közül csak attól szabad gépet venni, akinek van rendes üzlete vagy szervize.
A gépet felújítottként hirdetik, mert a vevőjelölt nem tud hirtelen ennek az ellenkezőjéről meggyőződni, mivel még a gépet sem látja.
Aztán jönnek majd a meglepetések....... ::tan::

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 3 hónapja #9003 Írta: gaboca75
gaboca75 válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Személyes átvétel volt. :) Pont azért hogy az ilyet elkerüljem.(legalábbis azt hittem)
Kocsikáztam érte oda vissza közel 200km.Ezt a típust kerestem az illetőnél volt is.Volt nála egy rakás gép a legtöbb összerakva.Megnéztem átforgattam kívülről teljesen rendben volt.
Ott előttem főzött vele egy kávét amit megittam és teljesen rendben is volt.Elmutogatta mi hogy van.majd mondta Teljesen le van szervizelve de ad rá 6 hó garanciát.
Na most ennek tudatában vettem meg,mivel belelátni nem láttam és mivel akkor úgy rendben találtam elhoztam.Majd pár nap múlva mikor feltűnt mintha több víz folyna rákérdeztem azt mondta annak olyannak is kell lenni. Kérdezgettem máshol is tényleg azt mondták hogy igen ez ilyen.Na de engem azért csak zavart és több helyen kérdeztem utána de nálam sokkal több víz folyt mint ami kellett volna.Ekkor megint üzentem neki arra már nem is válaszolt telefont kinyomkodja.Gondoltam rá hogy visszaviszem de nem sok értelmét látnám,max feleslegesen elkocsikáznék 200km.Ekkor döntöttem úgy hogy szétkapom.Akkor láttam igazából azt hogy a teljes szervizelés abbol állt hogy átfújta wd40-el.Sajnos az ilyeneket tényleg nehéz kivédeni talán nem is lehet.Nem a gépekkel van baj inkább az emberekkel. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 3 hónapja #9004 Írta: barkzso
barkzso válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Sziasztok!
A kérdésem a következő: A Delonghi ECAM szériánál a KPE két nagy tömítésével (o-gyűrű) azonos (méretben) a felső fix részen (hengeren) található egy darab o-gyűrű? Szemre nagyobb amit levettem mint az új alsó kettő, de lehet csak az élet megviselte azért. ::)
Köszönöm az információkat!

"Az élet túl rövid ahhoz, hogy rossz kávét igyunk"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 3 hónapja #9005 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

barkzso írta: Sziasztok!
A kérdésem a következő: A Delonghi ECAM szériánál a KPE két nagy tömítésével (o-gyűrű) azonos (méretben) a felső fix részen (hengeren) található egy darab o-gyűrű? Szemre nagyobb amit levettem mint az új alsó kettő, de lehet csak az élet megviselte azért. ::)
Köszönöm az információkat!


Szia!

Mindhárom egyforma.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 3 hónapja #9006 Írta: barkzso
barkzso válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Köszönöm!
Amit küldtek hozzá, az a három felkerült és azokkal alig öblített és a víz csurgalékként jelent meg eláztatva a pogácsákat. A felső ami szemre nagyobb azt visszatettem ideiglenesen és máris öblít és minimális a csurgalékvíz. De az alsó kettő is gyanús hogy a nagyobb méretű kellene legyen. Ami érdekes, hogy van még egy majdnem ugyan ilyen gépem amiben a tömítéseket szintén cseréltem most és azon is egy nagyobb és kettő kisebb volt és ugyan ez a tünete lett. Két gép teljesen máshonnan jött megmérem a felsőt és mindet mindkettőben ilyenre cserélem, mert szerintem az a méret a megfelelő. Sajnos a pontos méretet még nem találtam meg leírva sehol, de most is keresgetem. ;)
Köszönöm a válaszod!

"Az élet túl rövid ahhoz, hogy rossz kávét igyunk"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.476 másodperc