KezdőlapbelépésregisztrációFórumkosárfacebookyoutube

Automata kávéfőzők

Több
5 éve 6 napja #9043 Írta: beller
beller válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Saeco magic automatánál az a jelenség, hogy a csésze tartó tálcába a főzés befejezésekor nem kerül semmilyen víz (száraz). Ezzel szemben a kpe alatti "tálcába" víz kerül a kpe vízcsatlakozó "anya" részéből. Mi lehet a probléma? Az ILKA szivattyú végén levő biztonsági szelepból kellen, hogy a fölösleges nyomás a főzés befejezésekor a tálcába follyon, ha jól tudom. Vagy az csak 15 bar felett nyit ki? Szóval hogymit tegyek, hogy ne a kpe alatt álljon a víz?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 6 napja - 5 éve 6 napja #9044 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők

beller írta: Saeco magic automatánál az a jelenség, hogy a csésze tartó tálcába a főzés befejezésekor nem kerül semmilyen víz (száraz). Ezzel szemben a kpe alatti "tálcába" víz kerül a kpe vízcsatlakozó "anya" részéből. Mi lehet a probléma? Az ILKA szivattyú végén levő biztonsági szelepból kellen, hogy a fölösleges nyomás a főzés befejezésekor a tálcába follyon, ha jól tudom. Vagy az csak 15 bar felett nyit ki? Szóval hogymit tegyek, hogy ne a kpe alatt álljon a víz?


Szia!
Kiveszed a KPE-t. és a pipacső alatti rész tisztítsd meg. Tele van zaccal elöl eldugult a lefolyó.
Ha a tálcát kiveszed és benézel a helyére, akkor a jobb oldalon találsz egy kis csonkot, ezen kellene kifolynia a maradékvíznek. Eddig va eldugulva a pipacső alatti rész.

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 6 napja - 5 éve 6 napja #9045 Írta: secondbolt
secondbolt válaszolt a következő témában: Saeco Tale Touch

kotovics írta: Szia

Kipróbáltam nagyobbra állítottam a dózist, de ugyanaz a hiba : változó 1-3 darálás még jó, de legkésőbb a negyedik főzésnél jön a töltsd fel a babtartályt hibaüzenet.. Táppanel is volt már cserélve.


Azt írtam, hogy a szervizmenüben kellene növelni a darálási időt! Itt állítottad, vagy a sima menüben az aromán állítottál?
A táppanelnek ehhez semmi köze!

"Aki tudja az csinálja, aki pedig nem, az tanácsokat ad hogyan kellene csinálni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 5 napja #9046 Írta: kotovics
kotovics válaszolt a következő témában: Saeco Tale Touch
Igen a szervizmenüben állítottam. 70-ről 96-ra a middle. értéket, de semmi változás :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 4 napja #9047 Írta: beller
beller válaszolt a következő témában: Automata kávéfőzők
Nagyon köszönöm a segítséget már sokadszor Sec. Megoldódott a hiba, a tálcába folyik a maradék víz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
5 éve 2 napja #9048 Írta: Friedmann
Friedmann válaszolt a következő témában: Delonghi ECAM 28.465 (Primadonna S Deluxe)
Sziasztok!

1. Szeretnék segítséget kérni ECAM 28.465 géppel kapcsolatban.
Hibásan vettem valamikor tavaly, állandóan kiírta, hogy "helyezze be a főzőegységet".
Cseréltem egy mikrokapcsolót a kijelző alatt (felső végállás kapcsoló?), jó lett.
Illetve többé-kevésbé jó. Ha sok kávét főzök egymás után (mondjuk 6-8 adagot) akkor ismét bedobja az említett hibát.
Ilyenkor nem segít a ki/bekapcsolás sem. Hagyom lehűlni és újra megy mindenféle beavatkozás nélkül.
Mit lenne még érdemes megnéznem?
Változhat a kapcsoló pozíciója a hő miatt vagy totál más van a hiba mögött?

2. Van egy Magnifica Rapid Capucchino gépem is (ESAM 3500 talán?) ami bár lefőzi a kávét, de víz kerül a tálcájába is. Elég jelentős mennyiségű víz. Mi szokott a gyenge pontja lenni? Nem igazán látom hol megy el a víz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: secondbolt
Oldalmegjelenítési idő: 0.660 másodperc